×
×
Gündem
BAŞKAN ADIYAMAN`IN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Anadolu Arapları Derneği Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Adıyaman, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
10 Ağustos 2019 Cumartesi 12:59

Başkan Mehmet Adıyaman mesajında, "İslam aleminin, Arap ülkelerindeki olayların huzuru ve refahı için tüm insanlığın birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu  ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesini temenni ediyorum" dedi.


Bayramların insanlar arasındaki sevgi ve saygıyı perçinlediğini anlatan Anadolu Arapları Derneği Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Adıyaman , mesajını şu şekilde sürdürdü :"Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerinuygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Kurban Bayramının, bir yandan duyguların tazelenerek, ruhların dinlendirilerek bir yandan da geçen zamanın muhasebesi yapılarak geçirilmesi yararlı olacaktır. Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın,dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı böyle zamanların çoğaltılması ve her günün bayram gibiyaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Kurban Bayramı ve diğer özel günlerin bizlere hatırlattığı en önemli husus budur."

Başkan Mehmet Adıyaman, mesajını şu şekilde tamamladı: "İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı'nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor. Başta ülkem olmak üzere Arap ülkerine ve değerli Şanlıurfalı hemşerilerime ve tüm İslam alemine huzurlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramımız kutlu ve mutlu olsun."

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı