Başarılı İhracatın Başarılı Uzmanları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başarılı İhracatın Başarılı Uzmanları
Türkiye’nin 2023’te 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşması için kendine sorumluluk yükleyerek o yolda hareket eden Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO), ilimize dış ticaret noktasında danışmanlık yapmaya ve hizmet vermeye devam ediyor.
İşte bu alanda geniş kitlelere ulaşmak adına, “Dış Ticarette Genç İstihdamı Projesi” kapsamında 1 Kasım 2011 tarihinde ŞUTSO tarafından “Başarılı İhracatın Başarılı Uzmanları” adlı bir panel düzenleniyor.Bilindiği üzere geniş bir alanı kapsayan dış ticarette, “Dış Ticaret Uzmanlığı” önemli bir konumda bulunuyor ve geleceğin meslekleri arasında yer alıyor. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, 2011 yılında toplam 800.000 TL’lik bir proje bütçesi ile Şanlıurfa’nın ihracatını arttırmak için büyük emek sarf ediyor. ŞUTSO tarafından yürütülen ihracat geliştirme projeleri kapsamında, Ulusal ve uluslararası fonlarla KOBİ’lere ihracat danışmanlığı verilmesinin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı teknik gezi programları ile çoğu işadamına ihracat vizyonu kazandırılmaya çalışılmaktadır.  Yine, Oda tarafından koordine edilen AB hibeli “Dış Ticarette Genç İstihdamı Projesi” ile Şanlıurfalı KOBİ’lere ihracat sürecinde destek olmak için 50 genç dış ticaret elemanı olarak yetiştirildi. Yürütülen çalışmaların paralelinde, bu alanda geniş kitlelere ulaşmak adına, “Dış Ticarette Genç İstihdamı Projesi” kapsamında 1 Kasım 2011 tarihinde “Başarılı İhracatın Başarılı Uzmanları” adlı bir panel düzenleniyor. Proje Koordinatörü M.Cemil Öztürk konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı. “ Sizlerinde bildiği gibi, İhracat uzun soluklu bir süreçtir. Bu süreçte KOBİ’lerin yanında olmak, dış ticarette istihdamı teşvik ederek KOBİ’lerin gelişme gayretlerini desteklemek Oda’mızın öncelikleri arasındadır. Türkiye’nin 2023 ihracat hedefine ulaşması için özel sektörün alması gereken rolleri Şanlıurfalı KOBİ’lerin de aralarında bulunacağı geniş bir kitle ile paylaşmak istiyoruz. Çok değerli panelistlerimizin, ithalat-ihracat ile ilgili tecrübelerini, bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşacağı, “Dış Ticarette Genç İstihdamı Projesi” kapsamında 1 Kasım 2011 tarihinde düzenleyeceğimiz “Başarılı İhracatın Başarılı Uzmanları” konulu panelimizde sizleri de misafirimiz olarak görmek bizleri çok mutlu edecektir” dedi.  

Tarih    : 1 Kasım 2011

Saat     : 14.00- 17.00

Yer      : El Ruha Oteli Konferans Salonu

 

 Panel Programı

 

 14.00 Açılış konuşmaları

 E. Sabri ERTEKİN- ŞUTSO Başkanı

 Mehmet Cemil ÖZTÜRK- Proje Koordinatörü

 Proje reklam filminin gösterimi

 14.30 Türkiye’de, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ve özelde Şanlıurfa'da mevcut ihracat potansiyelinin ortaya çıkarılması için atılacak adımlar

 Panelist: Zekeriya Coşkun Mete (İstanbul İhracatçı Birlikleri Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı)

 15.00 Türkiye 2023'teki 500 milyar $ ihracat hedefine ulaşma yolunda ilerlerken bölgenin ve Şanlıurfa'nın ihracat pastasından alacağı payın arttırılması için yapılması gerekenler

 Panelist: Aytaç YENAL (Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yrd.) & Zeynep İYİLER (İhracat Geliştirme Uzmanı)

 15.30 Gaziantep’in son yıllardaki ihracat başarısının sırları

 Panelist: Necat YÜKSEL (NAKSAN Holding İhracat Müdürü)

 16.00 Şanlıurfa’daki başarılı ihracatçılar nasıl başardı? Hangi zorluklarla karşılaştılar? Hangi yöntemlerle bu zorlukları aştılar?  

 Panelist: Mehmet Öksüzoğlu (Ufuk Boru A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı)

 Panelist: İbrahim TORU (TORU Grup Yönetim Kurulu Başkanı)

 16.30 Soru & Cevap Oturumu

  Dış Ticaret Uzmanlık Sertifikalarının Takdimi 

 17.00 Kokteyl • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fakıbaba'ya Şiir OkudularÖnceki Haber

Fakıbaba'ya Şiir Okudular

Topçu Meydanı'nda Korkutan YangınSonraki Haber

Topçu Meydanı'nda Korkutan Yangın

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar