Barış Pınarında tarım ve hayvancılığa destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Barış Pınarında tarım ve hayvancılığa destek
Barış Pınarı Harekatı ile huzur ve güven ortamının hakim olduğu bölgede tarım ve hayvancılığı destekleyen Türkiye, halkın ekonomik düzenini yeniden kurmasına yönelik faaliyetlerine devam ediyor.

Barış Pınarı Bölgesindeki Telabyad ve Resulayn’da halkın huzur içinde yaşayabilmesi için başta güvenlik olmak üzere; sağlık, eğitim ve altyapı hizmetlerinin verilmesini sağlayan Türkiye, başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bölge insanına da her türlü desteği veriyor.

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) bünyesinde her iki ilçede de faaliyetlerine devam eden Tarım ve Hayvancılık Koordinatörlüğü ekipleri, yaz sıcaklarının başlamasıyla küçükbaş ve büyükbaş hayvanları hastalıklara karşı aşılamaya başladı.

Önceki gün Telabyad’a bağlı Mışrefe, Şeyh Ahmet, BabılHave, Sert, Aisavi ve Cındavi köylerini ziyaret eden Tarım ve Hayvancılık Koordinatörlüğüne bağlı ekipler, köylerdeki 2 bin 348 koyun, 1 inek ve 7 köpeği veba hastalığına karşı aşıladılar.

Hayvancılıkla uğraşan köylülerle sohbet ederek, hayvan yetiştiriciliğinde dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler veren Veteriner Hekimi Mehmet Kırgın, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarda hastalıklara karşı aşılamanın önemine değindi. Daha önce yaptıkları aşıların farklı hastalıklar için olduğunu, yaz sıcaklarının başlaması ile veba hastalığına karşı aşılamaya başladıklarını belirten Kırgın, Türkiye Cumhuriyeti’nin her konuda olduğu gibi hayvancılıkla uğraşan bölge insanına da sonuna kadar destek verdiğini söyledi.

Üreticilere, hayvanlarını düzenli olarak hastalıklara karşı kontrol etmelerini, olağandışı bir durumla karşılaştıklarında derhal kendilerine haber verilmesini söyleyen Veteriner Hekimi Mehmet Kırgın, aşılama çalışması yaptıkları köylerdeki sürülerde şu ana kadar herhangi olumsuz bir duruma rastlamadıklarını ifade etti.

Türkiye’nin bölgede kontrolü sağlamasından, huzur ve güven ortamının hakim olmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren köylüler de, her alandaki destek ve katkılarından dolayı Türkiye’ye, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e ve bölgede bizzat sahada çalışan tüm ekiplere teşekkür ettiler.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HSK kararı ile atanmıştı: Veda ziyaretinde bulunduÖnceki Haber

HSK kararı ile atanmıştı: Veda ziyaretin...

Şanlıurfa'da üst üste silah sesleri!Sonraki Haber

Şanlıurfa'da üst üste silah sesleri!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar