Bakanlıktan, Urfalı vekile ‘elektrik kesme’ yanıtı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakanlıktan, Urfalı vekile ‘elektrik kesme’ yanıtı!
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin ‘elektrik kesmelerinin 1 ay ötelenmesi veya 1 ay yapılmaması’ konusunda verdiği soru önergesine gelen yanıtta, elektrik kesme işlemlerinin durdurulduğu ifade edildi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, koronavirüs nedeniyle elektrik kesme işlemlerinin 1 ay ötelenmesi veya yapılmaması için Mart ayında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bir soru önergesi verdi.

Bakanlığa verilen önergede şu ifadeler yer aldı: “Koronavirüs nedeni ile devletimiz başta olmak üzere, birçok özel firma nihai tüketicilerini mağdur etmemek için kampanyalar açmakta iken, Şanlıurfa'da elektrik dağıtımı ile görevli olan DİCLE EPSAŞ abonelerine ekteki gibi mesajlar göndermekte olup, salgınla yoğun mücadelenin yapıldığı bu günlerde elektriği kesmekle, halkımızı korkutmaktadır. Halkımızın çeşitli ve geri dönülemez mağduriyetlere düşmemesi açısından, Elektrik tahsilatlarının 1 ay ötelenmesi veya 1 ay kesinti yapılmaması konusunda, genel bir düzenleme yapılması hususunu; takdirlerinize saygılarımla arz ederim.”

BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ

Önergenin ardından konu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca incelenirken, durum Dicle Elektrik’e soruldu. Dicle Elektrik’ten gelen yanıtta, kesmelerin durdurulduğu aktarılırken, Bakanlıktan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dicle EDAŞ ile yaptığımız görüşmelerde, 23.03.2020 tarihi itibariyle bölge geneli bütün kesme işlemlerinin durdurulduğunu, atılan mesajların mevzuat ve alacak yönetimi gereği 2. bildirim mesajından ibaret olduğunu söylemişlerdir. Hali hazırda bu bildirim mesajlarında da enerjinin kesilmesi gibi vatandaşta rahatsızlık uyandırabilecek bütün ibarelerin kaldırılarak revize edildiği görülmüştür. Şikâyete hâsıl olan mesaj bu karar alınmadan önceki bir tarihte gönderildiği için böyle bir durum söz konusu olmuştur. Halihazırda şirketlerince vatandaşlara tahsilat amaçlı gönderilen bütün ilave bildirimlerin durdurulduğu ve vatandaşların iş/işlemlerini online kanallar aracılığıyla yaparak sosyal mesafe kurallarına uymaları noktasında bilgilendirmelerin yapıldığı belirtilmektedir.”

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa'nın ilçesinde yeşil alan için temel atıldı!Önceki Haber

Urfa'nın ilçesinde yeşil alan için temel...

Urfa hastalığın nereden bulaştığı konusunda sınıfta kaldı!Sonraki Haber

Urfa hastalığın nereden bulaştığı konusu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!