BAKANLIK URFA’YA 345 SAĞLIK PERSONELİ ALACAK!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAKANLIK URFA’YA 345 SAĞLIK PERSONELİ ALACAK!
Sağlık Bakanlığı, sürekli işçi kadrosu için 14 bin, sözleşmeli personel olarak da 18 bin işçi istihdam edecek. Bu kapsamda Bakanlık, Şanlıurfa için "Sürekli işçi kadrosunda" çeşitli pozisyonlarda 345 personel alımı yapacak.

İşte detaylar...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın "Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz. 32 bin personel alımı yapıyoruz" açıklamasının ardından yapılacak alımların detayları belli oldu. 

Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 18 bin sözleşmeli ve 14 bin sürekli işçi alımı ilanında bulundu. 18 bin işçinin 11 bini hemşire, bin 600'ü ebe ve 4 bin 687'si sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında personel alımı yapılacak. 

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlandıktan sonra adaylar tercihlerini 26 Mart-1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.

14 BİN İŞÇİ ALIMINDA URFA DETAYI

Ayrıca Bakanlık temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin sürekli işçi istihdam edecek. Bu kapsamda yayınlanan ilanda il il personel sayısı, görev birimi ve kura tarihleri yer aldı.

Listede Şanlıurfa'da toplam 345 personel istihdam edileceği görüldü. 

URFA PERSONEL İSTİHDAMININ DETAYLARI

Buna göre; en az ortaoöğretim (lise ve dengi) , en çok önlisans ve lisans ölümlerinin birinden mezun olmak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 14’üncü maddede
belirtilen özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak, özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak (yükseköğretim kurumlarının güvenlikle ilgili fakülte ve meslek yüksek
okullarından mezun olanlardan güvenlik temel eğitimi şartı aranmaz) engelli veya eski hükümlü olmamak şarıyla 78 güvenlik güvenlik görevlisi (silahsız) alınacak. 

Ortaoöğretim (lise ve dengi) kurumlarının sağlık hizmetleri alanı-hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak şartı ile 18 klinik destek elemanı alınacak.

En az ilköğretim kurumlarının birinden mezun olmak şartı ile 249 temizlik görevlisi istihdam edilecek.

Personellerin görev yerleri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenecek ve kuralar 08 Nisan 2020 tarihinde Ankara'da 09.00-18.00 saatleri arasında yapılacak.

İlan metninin tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfalı asker şehit oldu!Önceki Haber

Şanlıurfalı asker şehit oldu!

Yılmaz Özdil yaşlılara 'angut' dediSonraki Haber

Yılmaz Özdil yaşlılara 'angut' dedi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!