<span style="color: black; font-family: Arial;"><span style="font-size: small;"><strong>Bakan Çelik&#8217;ten Müjdeli Haberler</strong></span></span>

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
<span style="color: black; font-family: Arial;"><span style="font-size: small;"><strong>Bakan Çelik&#8217;ten Müjdeli Haberler</strong></span></span>
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa&#8217;da hayata geçirilecek önemli projelerin müjdesini verip, önemli açıklamalarda bulundu.
Bakan Çelik, Şanlıurfa’nın imajının bozulduğunu, bu yanlışlığın el birliği ile değiştirilerek Türkiye’ye duyurulması gerektiğini söyledi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’dan kendisini ziyarete gelen partisinin Merkez İlçe Teşkilatı üyeleri ile bir araya geldi. Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ve yönetim kurulu üyeleri ile makamında sohbet eden Bakan Çelik, dışarıdan bakıldığında Şanlıurfalıların asıl insanlıklarının bilinmediğini savunarak, “Başka şehirlerden Urfa’ya bakanlar çok yanlış şeyler biliyorlar. İşin içini bilen yok. Zannediyorlar ki Urfalıların hepsi sahtekar işlerle uğraşıyorlar. Algı böyle yani” dedi.

 

Çelik, milletvekili seçildiği Urfalıların başkalarının gözündeki yanlış düşünceleri hak etmediğinden yakınarak şöyle devam etti: “Bu, Urfalının hiç hak etmediği bir şey. Bunu açık söylüyorum. Bankalara soruyorum geri dönüşlerle ilgili sıkıntı olmamış. Yani Bursa’da, İzmir’de ne ise Urfa’da da aynı. Ama bu yönü öne çıkıyor mu? Çıkmıyor. Yanlış yapan bir adam hemen öne çıkarılıyor.”

 

“Urfa’nın imajı bozulmuş”

Çelik Şanlıurfa’nın imajının bozulduğunu savunarak, yanlış düşüncelerin düzeltilmesi gerektiğine dikkat çekti. Çelik şunları söyledi: “Ve (Urfa’yı kast ederek) buradaki imaj bozulmuş. Esas mesele bu imajı el birliği ile düzeltmemiz gerekiyor. Güzellikler olunca değişecektir. Mesela seçim döneminde Bursa’dan gelenler çok şaşırdı. Bursa’da öyle bir imaj oluştu ki herkes Urfa haberlerini takip ediyor, Urfa’yı izliyorlar. Dönenler çok güzel şeyler anlattılar. ‘Böyle bir insanlık görmedik’ dediler. Bunu dilden dile anlatıyorlar. Bir anda bakış değişikliği oldu. Bu, çok önemlidir.”

 

400 proje 600’ü geçecek

Bakan Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek 400 projenin sayısının artacağının müjdesini vererek, “Şanlıurfa için sayın başbakanımızın 400 projesi var. Ben inanıyorum ki bu proje sayısı 600’ü bulacak ve Şanlıurfalılar, hak ettiği hizmetlere kavuşacaktır” dedi.

 

Bütün okullara yüzme havuzu

Bakan Faruk Çelik, Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Şanlıurfa’da her yıl çocukların sıcaktan dolayı girdikleri sulama kanallarında boğulduklarını hatırlatarak, kentteki her okula birer yüzme havuzu yapılacağının müjdesini de verdi. Konu ile ilgili çalışmayı başlattıklarını kaydeden Çelik, Balıklıgöl için düşünülen yeni su şebekesi için de çalışma başlatıldığını söyledi.

 

“Abide Projesi tamam”

Çelik, Abide Park için hayata geçirilecek Abide Projesi’nin tamamlandığını, söz konusu projenin tamamlanması için gerekli hazırlıkların yapılmaya başlandığını ifade etti.

 

Elektrik hatları yer altına alınıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa’daki elektrik kaçakları ilgili de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve ilgili kurumlarla ortak bir çalışma yapacaklarını anlattı. Çelik, ayrıca Şanlıurfa’daki elektrik hatlarının da kısa süre içerisinde yer altına alınacağını aktardı. • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PKK'lı Bahoz'un Telsiz KonuşmasıÖnceki Haber

PKK'lı Bahoz'un Telsiz Konuşması

K-4 Kavşağından Karaköprü&#8217;ye Bağlantı YoluSonraki Haber

K-4 Kavşağından Karaköprü&#8217;ye Bağla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar