Avrupa'lılar Karaköprü'ye Hayran Kaldılar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Avrupa'lılar Karaköprü'ye Hayran Kaldılar
Yaşam boyu öğrenme projesi için Türkiye’ye gelen Avrupalı heyet Karaköprü’ye hayran kaldılar.
Şanlıurfa Mehmet Güneş Öğretmen Lisesi Avrupa Birliğ Hayat Boyu Öğrenme (Life Long Learning) Proğramı dâhilinde olan Comenius Okul Ortaklıkları (Comenius School Projects) projesi kabul görüldü.

Okulun projesi hem Türk hem de Avrupa Ulusal Ajansları tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu uygun bulundu ve kabul edildi. Karaköprü’de bulunan Mehmet Güneş Öğretmen Lisesi Okul Müdürü Halil Çiftçi, Projeden sorumlu İngilizce Öğretmeni Selvihan Demir ve İspanya, İtalya, Portekiz, Slovenya ve Polonya’dan gelen Avrupalı misafirler Karaköprü Belediyesini ziyaret ettiler.

Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi tarafından karşılanan Avrupalı misafirlere çeşitli yöresel hediyeler ve Nar figürlü Tablolar sunuldu. Proje için Türkiye’ye gelen İspanya temsilcisi Carmen Pavon ise gelen tüm ülkeler adına Başkan Çiftçi’ye bir hediye (kitap) sundu. Başkan Çiftçi, yapılan ziyaretten oldukça memnun olduğunu, Beldelerinde bulunan Mehmet Güneş Öğretmen Lisesi Okulunun Projesinin kabul görülmesi kendileri için onur verici olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Çiftçi, misafirlere Beldeyi anlatan ve yapılan hizmetlerle ilgili bir tanıtım sunumu izletti.  

Daha sonra Belediyeye ait olan Nar Bahçesine geçen Avrupalı misafirler burada bulunan organik olarak yetiştirilen Narlar ikram edildi, Avrupalı misafirler doğal olarak yetişen narlara hayran kaldıklarını, ilk fırsatta Karaköprü’ye tekrar geleceklerini belirterek buradaki öğrencilerin öğrenme hevesinin çok fazla olduğunu görünce sevindiklerini dile getirdiler. Mehmet Güneş Öğretmen Lisesi Okul Müdürü Halil Çiftçi, Hayat Boyu öğrenme Projesi için Türkiye’yi temsilen bizim okulumuzun seçilmesi bizleri çok sevindirdi,  Karaköprü Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi sağ olsun yaptıkları ikramlar, yakın ilgi ve alaka gösterdiler, Hz.İbrahim’in misafirperverliğini ispatladıklarını belirtti.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ofspor ve Şanlıurfaspor'un Maç Saati 13:30'daÖnceki Haber

Ofspor ve Şanlıurfaspor'un Maç Saati 13:...

Sözleşmelilere Verilen Sözler Tutulmalı<br />Sonraki Haber

Sözleşmelilere Verilen Sözler Tutulmalı<...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar