<span style="font-size: 12pt; line-height: 115%; font-family: 'Tahoma', 'sans-serif';"><strong>Anneler Okulu 6 Ayrı Çalışma ile Toplam 142 Anneyi Ağırladı</strong></span>

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
<span style="font-size: 12pt; line-height: 115%; font-family: 'Tahoma', 'sans-serif';"><strong>Anneler Okulu 6 Ayrı Çalışma ile Toplam 142 Anneyi Ağırladı</strong></span>
Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) ve Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) işbirliğiyle hayata geçirilen Anneler Okulu, yeni misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.
2011 yılı ile birlikte hayata geçirilen Anneler Okulu projesi kapsamında, 6 ayrı çalışma ile toplam 142 anneye ulaşıldı. Projeye katılan annelere hem bireysel hem de diğer aile bireylerinin daha bilinçli yaşamaları amacıyla temel sağlık eğitimi verildi. Anneler Okulu projesi 6’ıncı çalışması kapsamında Mersin Halil Akgün İlköğretim Okulu anasınıfı verilerinden oluşan toplam 27 anne misafir edildi. Yaşları 24 ile 50 arasında değişen annenlere, TİKAV Proje Asistanı Ezgi Durak tarafından hijyen, özbakım ve besin sağlığı eğitimi verildi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Anne Çocuk Sağlığı Hekimi Ayşe Çöl tarafından üreme sağlığı eğitimi verilen alan anneler, daha sonra Psikolog Yaşam Yanardağ’ın nefes terapisi dersine katıldı. 

Mersin Suphi Öner Öğretmenevi’de 29 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilen etkinliklerin ardından, 27 anne ve proje ekibi birlikte sinemaya giderek, toplu halde film izledi.

Yıl sonuna kadar 225 anneye ulaşılması hedefleniyor

Mersin’in Akdeniz Belediyesi bölgesini hedef alan “Anneler Okulu Projesi” kapsamında anasınıfı öğrenci velilerinde oluşan annelere, temel sağlık eğitimleri verilerek annelerin farkındalıklarının arttırılması bekleniyor.

“Anneler Okulu Projesi” kapsamında ilk 6 çalışma ile toplam 142 anne ağırlanırken, bu sayının yıl sonuna kadar gerçekleştirilecek 9 ayrı çalışma ile 225’e ulaşması hedefleniyor. MIP ile TİKAV ortaklığında gerçekleşen, TİKAV’ın koordinasyondan sorumlu olduğu proje çerçevesinde, “Anneler Okulu Projesi”ne katılan annelere, Aralık ayında tören ile ‘Katılım Belgesi’ verilecek.

Mersin Limanı Hakkında (MIP)

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP) 11 Mayıs 2007 tarihinde T.C.D.D. Mersin Liman İşletmesini 36 yıl süreyle devralmıştır.

PSA, dünyada bir çok önemli aktarma limanları arasında tercih edilen bir liman işletmecisidir. Ülkeden ülkeye uzanan işletme ağı, 16 ülkede 28 limanı kapsamaktadır. PSA kapsamlı bir liman işletme tecrübesine sahip olduğu gibi dünyada müşterilerin güvendiği bir marka haline gelmiştir. www.internationalpsa.com

1976 yılında faaliyetlerine başlayan Akfen; havalimanı, liman ve araç muayene istasyonları yapım, yatırım ve işletmeciliği başta olmak üzere, enerji ve diğer altyapı yatırımları ile gayrimenkul yatırım projeleri geliştirilmesi konularında faaliyet göstermektedir. Akfen Holding bilgi birikimi, ileri teknoloji ve kalite anlayışı ile 60'ı aşkın iştirak ve şirketleriyle Türkiye'nin saygın kuruluşları arasında yer almaktadır.

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) Hakkında

TİKAV, Akfen Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın tarafından 15.01.1999 tarihinde Ankara’da kuruldu. Üniversite öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak gençleri geleceğin lideri olmaya hazırlayan ve Türkiye’nin insan kaynakları kalitesini yükseltmeyi hedefleyen TİKAV, bu hedef doğrultusunda uyguladığı Bireysel Gelişim Programı ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

TİKAV ayrıca, 2001 yılında Uluslararası Gençlik Ödülü Programının (International Award for Young People) Bağımsız Operatörü olarak programı kendi bünyesindeki gençlere uygulama yetkisini aldı. 2003 yılında Uluslararası Gençlik Ödülü Programının tüm Türkiye’de uygulanmasını temin etmek üzere Ulusal Otorite olarak kurulan ve yetkilendirilen Gençlik Ödülü Derneğinin kuruluşuna öncülük etti.

TİKAV uyguladığı programlar kapsamında gerçekleştirdiği projelerde UNFPA, UNICEF ve Avrupa Birliği Gençlik Programı fonlarından yararlandı; çeşitli Birleşmiş Milletler Konferanslarında Türkiye delegasyonunda yer aldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kamyonuyla Manevra Yaparken Kızını EzdiÖnceki Haber

Kamyonuyla Manevra Yaparken Kızını Ezdi

<strong><span><span style="font-size: small;"><span style="font-family: Times New Roman;">3 Bin Tonluk Yardım Gemisi Somali Yolcusu</span></span></span></strong><br />Sonraki Haber

<strong><span><span style="font-size: sm...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar