×
×
Ekonomi
Altın Harfle Ölümsüzleşin
Rektör Mutlu' Osmanbey Kampüsüne yatırım yapacak Hayırsever Urfa'lıların isimlerini Altın Harflerle yazacağını' söyledi.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İbrahim Halil Mutlu  Türkiye'nin en büyük kampüs alanına sahip Osmanbey Kampüsünü bitirmenin yollarını arıyor.
Son yıllarda hızlı bir gelişim gösteren Harran Üniversitesinin Osmanbey Kampüsü adeta şantiyeye dönüşmüş durumda.yaklaşık 12 bin Öğrencisi bulunan Harran üniversitesi aynı zamanda Şanlıurfa'lı Hayırseverlerin desteğinide bekliyor.


2008-09  Öğretim yılının tamamlanmasının ardından dün Şanlıurfa'da görev yapan bir grup Gazeteci ile sohbet toplantısı düzenleyen Rektör Mutlu' Harran Üniversitesi Türkiye'nin en huzurlu Üniversitesidir'dedi.

Osmanbey Kampüsünde inşaatı tüm hızıyla devam eden  600 Yataklı TIP Fakültesini bitirmeyi hedefleyen Rektör  Prof.Dr. Mutlu' Şuan için öncelikli işimiz 600 yataklı TIP fakültesini bitirmektir,bunun için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz, inşaat bittiği zaman iç tefrişatını ise İnşallah Şanlıurfa'lı hemşehrilerimiz ve sivil toplumun temsilcileri ile gidererek bitirmeyi hedefliyoruz, çünkü bu hastahanenin tamamlanması demek, bölgeyi cazibe merkezi haline getirecektir' dedi.Harran Üniversitesinin hedefine varması için bazen kişi ve kuruluşlara defalarca gittiğini belirten Mutlu' Üniversitemiz için nerede ne yapılacak nasıl katkı sağlanacak bunun için  On kez kapısını çaldığım insanlar var, şahsım için bunu yapmıyorum, çünkü Bende buralıyım, yarım emekli olduğumda bende bu memlekette kalacağım,onun için hayırsever hemşehrilerimizden bize katkı sağlamalarını bekliyoruz,kim katkı sağlayacak olursa  İsimlerini Altın harflerle yazacağım'dedi.

Rektör Mutlu daha sonra  Bölgede başka Üniversitede bulunmayan Merkez Laboratuvarı Basın mensuplarına gezdirerek bilgi verdi.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı