AKÇAKALE HUDUT KAPISINDAN GEÇİŞLER

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKÇAKALE HUDUT KAPISINDAN GEÇİŞLER
Akçakale Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre,

Ramazan Bayramı sebebiyle Şanlıurfa ve ilçelerinde oturan ve yurt dışına çıkmasına engel hal bulunmayan vatandaşlarımızdan idari mektupla 48 saat süre ile Suriye Arap Cumhuriyeti Rakka ilindeki akrabalarını bayramlaşma amacıyla ziyaret etmek isteyenlerin Ramazan Bayramında tarihi ileride belirlenecek bir zamanda Akçakale Hudut Kapısından geçişleri sağlanacaktır.

            Ziyaret etmek isteyenlerde aranacak şartlar:

 1. Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile tablosu)
 2. İkametgâh ilmühaberi (aile reisleri için muhtarlıktan onaylı)
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi( Ziyarete gidecek olan tüm aile fertleri için)
 4. Bayramlaşmaya gidecek ailenin her ferdinin (son altı ay içerisinde çekilmiş, arkasına ait olduğu şahsın adı soyadı yazılmış ve zarf içerisine konulmuş renkli iki adet vesikalık fotoğraf)
 5. Ziyaret edilecek kişinin adı soyadı, ana ve baba adı, doğum tarihi, açık ve tam adresini belirten müracaat dilekçesi (İl, ilçe, mahalle, cadde, sokak, kapı numarası varsa telefon numarası)

Yukarıda yazılı belgeler yarım kapak dosyaya konularak bizzat aile reisleri tarafından 22.06.2009 tarihinden itibaren en geç 31.07.2009 tarihinde mesai bitimine kadar Akçakale İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne ait binadaki kayır kabul bürosuna müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta yoluyla veya ikinci şahıslar aracılığıyla yapılacak ve belirtilen tarihler dışında yapılacak olan başvurular ile Rakka ili sınırları dışına yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular 22.06.2009–31.07.2009 tarihleri arasında kaymakamlıkça kurulacak bir komisyon tarafından değerlendirilerek 5000 kişiyi geçmeyecek şekilde sınırlandırılacak yurtdışına çıkış tahdidi bulunanlara idari mektup verilmeyecektir.

Bayramlaşma esnasında geçişler gümrük kapısından yapılacağından hediyelik eşya geçişi gümrük mevzuatına göre yapılacaktır.

Bu uygulama esnasında yanlış beyan ve gerçeğe aykırı belge düzenleyenler ve ibraz edenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SODES KAPSAMINDA KURSLAR BAŞLADIÖnceki Haber

SODES KAPSAMINDA KURSLAR BAŞLADI

Şanlıurfa Sele HazırlanıyorSonraki Haber

Şanlıurfa Sele Hazırlanıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!