AK Partili Vekilden hızlı tren açıklaması geldi!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Partili Vekilden hızlı tren açıklaması geldi!
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, hızlı tren konusundaki açıklamasında, "Hızlı tren projesinde Şanlıurfa İlimizin kapsam dışı bırakıldığı yönündeki bilgiler doğruyu yansıtmamaktadır" dedi.

Şanlıurfa'da son günlerin önemli gündem maddelerinden biri olan hızlı tren konusunda AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı bir açıklama yaptı.

Kentin hızlı tren projesinden çıkarılmadığını ifade eden Vekil Özşavlı, "Kıymetli Şanlıurfalı Hemşerilerimiz Hızlı tren projesinde Şanlıurfa İlimizin kapsam dışı bırakıldığı yönündeki bilgiler doğruyu yansıtmamaktadır. TCDD(Devlet Demiryolları) Genel Müdürü Sn Kamuran Yazıcı ile yaptığımız görüşmede bölgemiz için tartışılmaz bir öneme sahip hızlı aldığımız bilgiyi sizlerle paylaşmadan önce birkaç hususa değinmek istiyorum" dedi.
 


Hızlı tren çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Özşavlı, şunları söyledi:

"Hızlı tren projesi Türkiye’nin en batısı İstanbul’dan başlayıp Mardin’e kadar devam edecek önemli bir projedir. İstanbul’dan trene binen bir vatandaşımız Mardin’e kadar gidebilecektir.

İhalesine çıkılan proje devam eden çalışmaların bir devamı olan 1. Etap Mersin-Adana-Osmani-Gaziantep güzergahıdır. Buradaki hızlı tren çalışmaları bitmeden 2. Etap olan Şanlıurfa-Mardin-Diyarbakır çalışmalarının başlaması işin doğasına aykırıdır.
 


Şuan itibari ile 2. Etapta 119 km olan Gaziantep-Şanlıurfa Hızlı Demiryolu hattında, sondaj çalışmaları tamamlanmış olup projelendirme çalışmalarının %55’i, 181 km olan Şanlıurfa-Mardin Hızlı Demiryolu hattının ise projelendirme çalışmalarında işin %40’ı bitirilmiştir.

Hızlı tren projesinin Şanlıurfa ilimiz içindeki güzergahı üzerinde her ilçeye uğraması ve burada istasyon kurulması konusunda taleplerimizi TCDD Genel Müdürlüğüne illettik, takipçisi olacağız."

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Şanlıurfalı 3 vatandaş hayatını kaybetti!Önceki Haber

Şanlıurfalı 3 vatandaş hayatını kaybetti...

İçişleri duyurdu: Yarın 81 ilde yapılacak!Sonraki Haber

İçişleri duyurdu: Yarın 81 ilde yapılaca...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar