<strong><span><span style="font-size: small;">AK Parti Grup Başkanvekili Aydın&#8217;dan Urfalılara Mesaj</span></span></strong><br />

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
<strong><span><span style="font-size: small;">AK Parti Grup Başkanvekili Aydın&#8217;dan Urfalılara Mesaj</span></span></strong><br />
AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, birbirine komşu olan Adıyaman ve Şanlıurfa&#8217;da gerçekleştirilecek ortak projelerle Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) merkezinde kalkınma sağlanabileceğini söyledi.
AK Parti Grup Başkanvekili Aydın, kendisini makamında ziyaret eden partisinin Şanlıurfa Merkez İlçe Teşkilatı’nı ağırladı. Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ile yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Polat, Cengiz İzol, Yaşar Kara, Veysel Badıllı, Veysi Çelikcan, Mehmet Geral, Habip Akdemir, Ahmet Çoban, İbrahim Genç, Murat Aydın ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Demir ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) ziyaret eden partililer, Aydın’a yeni görevinde ‘Hayırlı olsun’ dileklerinde bulundular. AK Parti Şanlıurfa Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, Aydın’a, ziyaret anısına Şanlıurfa’dan getirilen Mırra seti hediye etti.

 

‘URFA’DAN CİĞER YEMEDEN GİTMİYORUZ’


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın Şanlıurfa ile sıcak komşuluk bağı bulunduğunu kaydederek, mevcut ilişkilerin daha da artırılması gerektiğine dikkat çekti. Aydın, ortak projelerle sorunların azaltılabileceğine işaret ederek, şöyle devam etti: “Adıyaman ile Şanlıurfa iki kardeş şehir, iki komşu il. Sosyal, kültürel ve ticari anlamda ilişkilerin yoğun olduğu iki şehir. Bu şehirlerde yaşayan insanların birbirleri ile diyalogları da çok iyi durumda. Mesela bizim şuanda havaalanımız çalışma nedeniyle kapalı, biz de Ankara’ya Urfa’dan gidip geliyoruz. Gelmişken de ciğer yemeden gitmiyoruz. Sağ olsun Merkez İlçe Teşkilatı arkadaşlarımız bir ziyaret gerçekleştirdiler. Evvelden beri tanışıyoruz. Hakikaten güzel bir dostluğumuz, arkadaşlığımız var. Hem teşkilat adına, hem de Şanlıurfa adına güzel hizmetler sunuyorlar. Ben Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili olarak, bu ziyaretten duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Urfalı ve Adıyamanlı hemşerilerime sevgi ve saygılarımı göndermek istiyorum.”


 

‘URFA VE ADIYAMAN’IN KALKINMASI, TÜRKİYE’NİN KALKINMASI DEMEKTİR’


GAP merkezinde Atatürk Barajı’nı birbirine bağlayan iki il konumundaki Adıyaman ve Şanlıurfa’nın kalkınmasının Türkiye çapında etkili olabileceğini belirtti. Aydın, çeşitli projelerle kalkınma yolunda ilerleme kaydedilebilineceğini söyleyerek, şunları söyledi: “Urfa ve Adıyaman’ın kalkınması, Türkiye’nin kalkınması demektir. Dolayısıyla yakın ilişkide olan iki ilde, belki de ortak projeler geliştirilebiliriz. Çünkü GAP bölgesindeyiz. Mesafe olarak 1 saatlik kısa bir süre var. Bir ilçeden diğer bir ilçeye gider gibi yakınız. Bütün bu güzellikleri de bir arada değerlendirip Adıyaman’dan Urfa’ya ortak geliştirecek projelere de inşallah imza atarız. Devam eden projeler var. Bunun dışında da yapabileceğimiz ne varsa; Urfa’daki ilgili arkadaşlarımızla görüşüp hizmet noktasında elimizden geleni yaparız.”


 

Aydın ile bir süre sohbet eden partililer, daha sonra TBMM A Blok’ta bulunan AK Parti Grubu’ndan ayrılarak, AK Parti Adıyaman Milletveki Dr. Murtaza Yetiş’i ziyaret etti. Zahit, Ankara dışında olan Yetiş’in makamına da Mırra seti bıraktı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Belediye Meclisi Ekim Ayı 4. Bileşim Toplantısı YapıldıÖnceki Haber

Belediye Meclisi Ekim Ayı 4. Bileşim Top...

<span style="font-size: small; font-family: Times New Roman;">Yatırımcılara Her Türlü Desteğimiz Olacaktır</span><br />Sonraki Haber

<span style="font-size: small; font-fami...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar