Adalet Bakanı Gül'den cezaevleri için açıklama!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Adalet Bakanı Gül'den cezaevleri için açıklama!
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, cezaevlerinde pozitif vaka olmadığını söyledi. Gül, infaz düzenlemesi konusunda ise konunun Meclis'in takdirinde olduğunu açıkladı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, koronavirüsle mücadele kapsamında cezaevlerinde yapılan çalışmaları açıkladı.

Cezaevlerinde pozitif vaka olmadığını ve tüm önlemleri aldıklarını aktaran Bakan Gül, "Cezaevlerine yönelik tüm tedbirlerimizi ilgili tüm birimlerimizle büyük bir titizlikle almaktayız. Sadece avukatlar görüşebiliyor, o da kapalı görüş şeklinde yapılıyor. Hem personelimize hem cezaevinde bulunan mahkum ve tutuklulara hiçbir şekilde dışarıdan riskin oluşmaması için her türlü tedbir alınıyor. Maske, eldiven gibi tüm tedarikler yapıldı. Onun ötesindeki dezanformasyonlar belli operasyon hesaplarının yapmış olduğu provokasyonlardır. Telefon haklarına ilave haklar verildi. İleride atılacak her türlü adımlarla da oradaki vatandaşlarımızın ve personelimizin bu riske bulaşmaması için her türlü tedbirimizi alıyoruz. Cezaevlerimizde pozitif rastlanan hiçbir vaka yoktur" diye konuştu.

İNFAZ DÜZENLEMESİ NE DURUMDA?

İnfaz düzenlemesi konusuna da değinen Bakan Gül, "Cumhurbaşkanımızın daha önce de ifade ettiği gibi önümüzdeki haftalarda gündeme alınacağını söylemişti. Bu konuda da çalışmalara talimatları doğrultusunda başlamıştık. Bu konuda tüm tarafları, yargı mensuplarını, ceza hukukçularını dinleyerek, iyi bir hazırlık yaparak teknik çalışmalar yapılmıştı. Konu Meclis'in takdirinde olan bir konudur. Milletvekillerimizin takdiriyle şekillenecektir. Bu konuda da AK Parti grubumuz son halini verdikten sonra açıklamaları da takip ediyoruz, siyasetin bu anlamda müzakeresiyle oluşacaktır. Hep beraber bu konunun da kanunlaşmasını öngörüyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Konya'da 65 Yaş Üstü Otobüs Ücretli OlduÖnceki Haber

Konya'da 65 Yaş Üstü Otobüs Ücretli Oldu

Vali Erin uyardı: Alışkanlıklarımızı bir tarafa bırakmalıyızSonraki Haber

Vali Erin uyardı: Alışkanlıklarımızı bir...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!