Abdullah Uyanık Yoğun Bakımda

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abdullah Uyanık Yoğun Bakımda
Şanlıurfa'nın sıra gecelerinin vazgeçilmez ismi ve Kazancı Bedih'in sıra arkadaşı Abdullah Uyanık kalp krizi nedeniyle ile yoğun bakımda

Merhum Kazancı Bedih'in veliahtı olarak tanınan, Şanlıurfalı Türk Halk Müziği sanatçısı ve sıra gecelerinin en önemli isimlerinden Abdullah Uyanık'ın beyninde, geçirdiği kalp krizinin ardından ağır hasar oluştu. Hemen hastaneye kaldırılan sevilen sanatçının durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Terzi Abdullah olarak da tanınan Abdullah Uyanık, önceki akşam evinde kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırıldığı sırada kalbi duran ve yapılan müdahale ile hayata döndürülen Uyanık, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alındı. İkinci kez kalbi duran 62 yaşındaki Uyanık'ın beyninde ağır hasar oluştu. Urfa sıra gecelerinin en önemli isimlerinden Abdullah Uyanık'ın durumu ciddiyetini koruyor.

HASTANEYE AKIN ETTİLER
Kazancı Bedih'den sonra Şanlıurfa'nın yetiştirdiği nadir sanatçılardan Uyanık'ın hastaneye kaldırıldığı haberini duyan sevenleri, fakülte bahçesine akın etti. Doktorları da, sevenlerinin Uyanık için dua etmesini isteyerek, "Şu an beklemedeyiz. Tüm müdahaleleri yaptık. Beyinde çok önemli sorun var. Net bir şey söyleyemeyiz, dua edin" yorumunu yaptı. Abdullah Uyanık son röportajını bir ay önce gazeteci Savaş Ay'a vermişti.

Röportajında gençlerin Türk Sanat Müziği'ne ilgi duymamasından yakınan Uyanık, "Parası pulu yok bu işin. Gönül işi bu. Cevdet Sunay'a konser verdim. Sonra Süleyman Demirel'e, Kenan Evren'e, Mesut Yılmaz'a okudum. 5 çocuk sahibiyim ama üzülüyorum. Bir tanesi bile bizim müziğe merak salmadı. Arabesk dinliyorlar, Orhan Gencebay seviyorlar" demişti. Uyanık, İbrahim Tatlıses içinse şöyle konuşmuştu: "Bizim yanımızda İbrahim Tatlıses okuyamazdı. Sıra gelirse okurdu. Kendisi de bunu söylüyor zaten. Sonra baktık ki bir cevher. Bir gün baktık bir vosvosla geldi. Yıktı geçti müzik alemini. İftihar ediyoruz kendisiyle."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Belediye çalışanları eylem yaptıÖnceki Haber

Belediye çalışanları eylem yaptı

Sahte Şeyhten Taciz SkandalıSonraki Haber

Sahte Şeyhten Taciz Skandalı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!