×
×
Gündem
ABD'den Şanlıurfa için açıklama!
ABD Savunma Bakanlığı Sözcülerinden Binbaşı Sean Robertson, Şanlıurfa'da kurulacak olan güvenli bölge konusunda önemli açıklamalarda bulundu.
14 Ağustos 2019 Çarşamba 16:00

Milli Savunma Bakanlığından dün yapılan açıklamada, Müşterek Harekat Merkezi oluşturma çalışmaları konusunda bilgiler verilmişti. 

Açıklamada, "Suriye kuzeyinde ABD ile koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölge kapsamında Şanlıurfa’da kurulacak Müşterek Harekât Merkezinin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Şanlıurfa’ya gelen ABD’li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlanmış; kritik fonksiyonların tesisi sağlanmıştır. Müşterek Harekât Merkezi’nin tesisi ve faaliyetlerinin bir an önce başlamasına yönelik çalışmalar zaman gecikmesine mahal vermeden sürdürülmektedir" ifadelerine yer verilirken, bir açıklama da ABD Savunma Bakanlığı Sözcülerinden Binbaşı Sean Robertson'dan geldi.

TRT’ye yazılı açıklamada yapan Sözcü Robertson, "Türkiye'deki askeri yetkililer NATO müttefikimiz ile koordinasyon halinde. Bu koordinasyonu desteklemek için yakın zamanda daha fazla askeri personel Türkiye'ye intikal edecektir" sözlerine yer verdi.

BİHA

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı