75 KİLO EROİN ELE GEÇİRİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
75 KİLO EROİN ELE GEÇİRİLDİ
Şanlıurfa'da, düzenlenen operasyonda bir kamyonetin gizli bölmelerinde Van'dan İstanbul'a götürülmek istenen 75 kilo 245 gram eroin polis köpeği Max tarafından ele geçirildi.

Yurt içinde piyasa Piyasa değeri 750 bin, yurtdışında ise 3 milyon Avro olan eroini taşıyan aynı suçtan sabıkalı bir kişi gözaltına alındı.

Polis, daha önce uyuşturucu madde ticareti suçundan sabıkalı olan ve geçtiğimiz yıl cezaevinden çıkan Hakkari nüfusuna kayıtlı 43 yaşındaki Saffet A. isimli kişinin eroin ticareti yaptığı bilgisine ulaştı. Bilginin ardından Saffet A.'yı takibe alan polis, önceki gün bu kişinin Van'da olduğunu belirledi. Bunun üzerine Van Emniyet Müdürlüğü ile ortak hareket eden Şanlıurfa polisi, Saffet A.'nın Van çıkışından itibaren kullandığı 33 AEF 08 plakalı kamyoneti izlemeye aldı. Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nden aldığı eroinin yüklü olduğu kamyoneti izleyen polis Saffet A.'yı Şanlıurfa girişinde düzenlediği operasyon ile durdurdu. Kamyonette bulunan ve üzerinde Abdullah Aziz adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı ile yakalanan Saffet A. gözaltına alındı. Polis tarafından kamyonette yapılan aramada eroine ulaşılamayınca, polis köpeği Max'a arama yaptırıldı. Max, kısa süreli gezintinin ardından kamyonet kasasının tabanında bulunan raylar arasına yapılmış özel bölümde eroin olduğunu ortaya çıkardı. Polis tarafından poşetlere sarılarak zulalanmış 75 kilo 245 gram eroin gizlendiği yerden çıkarıldı.


DURMUŞLAR: ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK


Operasyonun ardından yakalanan eroinlerin sergilendiği Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gelen Şanlıurfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, zehir tacirlerine geçit verilmeyeceğini açıkladı. Yoğun istihbari çalışmalar doğrultusunda ilk olarak İstanbul'a oradan da yurtdışına eroin taşınacağı bilgisine ulaşıldığını belirten Durmuşlar, "Arkadaşlarımız hemen operasyona başladı ve eroin yüklü kamyonet Şanlıurfa girişinde durduruldu. Kamyonette yapılan aramada piyasa değeri milyonlarca TL olan 75 kilo 245 gram eroine ulaşıldı. Polis olarak bizler uyuşturucu tacirlerine geçit vermeyeceğiz" dedi.


POLİS KÖPEĞİNDEN ZAFER POZU


Öte yandan uyuşturucunun sergilendiği salona gelen polis köpeği Max ise, eroin paketlerinin önünde gazetecilere zafer pozu vermeyi ihmal etmedi. Polis köpeği Max, daha önce de birçok operasyona katılmış ve gizli bölmelere saklanmış olan uyuşturucunun yakalanmasında rol oynamıştı.


ZANLI KONUŞMADI


Gözaltına alınmasının ardından üzerinde taşıdığı nüfus cüzdanının sahte olduğu saptanan Saffet A., sorgusunda susma hakkını kullandı. 2000 yılında da yüklü miktarda uyuşturucu madde ile yakalandığı ve geçen yıl cezaevinden tahliye olduğu saptanan Saffet A., işlemlerinin tamamlanmasının ardından 'Ticaret amacıyla uyuşturucu madde bulundurmak ve nakletmek, Resmi belgede sahtecilik' suçlarından Adliye'ye sevk edildi. • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
UZMANLAR Ş.URFA SANAYİSİNİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI İÇİN TOPLANDIÖnceki Haber

UZMANLAR Ş.URFA SANAYİSİNİN YENİDEN YAPI...

Ak Parti'de Görev DağılımıSonraki Haber

Ak Parti'de Görev Dağılımı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!