Yaşar Nuri Öztürk haberine rekor ceza
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Yaşar Nuri Öztürk haberine rekor ceza
DÜNYA Haberi
Yaşar Nuri Öztürk haberine rekor ceza

Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Prof. Yaşar Nuri Öztürk’ün, danışmanı Şahane Müftüoğlu ile ‘’Yasak Aşk’’ yaşadığı iddiasını, Kanal D ekranına taşıyan Esra Ceyhan’ın programına, ceza geldi.

RTÜK, özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle Kanal D’ye 500 bin lira para cezası verilmesini kararlaştırdı. Ceza, Kanal D’den gelecek savunmaya göre kesinleşecek. Bir süre önce yayınlanan Esra Ceyhan’ın sabah programına katılan Yaşar Nuri Öztürk’ün eşi Canan Öztürk, kocasının kendisini aldattığını belirten açıklamalarda bulunmuş, telefonla programa bağlanan Yaşar Nuri Öztürk de iddiaları reddetmişti.

İKİ ÜYE KARŞI ÇIKTI

GAZETEPORT’un edindiği bilgiye göre bu karara, RTÜK üyeleri Hülya Alp ve Taha Yücel muhalif kaldı. Alp ‘’ Magazin programları, kamu hizmeti anlayışına uygun konuları değil, ünlü kişiler ve onların yaşamlarını içerir. Aile içinde kalması tercih edilenleri, basında deşifre eden konunun taraflarıdır. Magazin programının böyle bir konuya yer vermesi doğaldır’’ dedi.

Taha Yücel ise ‘’ Programda, Yaşar Nuri Öztürk’ün eşi Canan Öztürk, kocasının kendisini aldattığını ileri sürmüş, eşi de telefonla programa bağlanıp görüşünü açıklamıştır. Program özellikle hanımların sorunlarının tartışıldığı bir programdır ve tartışılan konunun programın formatı çerçevesinde yayın ilkelerine uygundur’’ dedi.

Yaşar Nuri Öztürk’ün yaşını büyüterek seçimlerde aday gösterdiği  danışmanı Harika Müftüoğlu ile aşk yaşadığı  öne sürülmüş, eşi Canan Öztürk de, Müftüoğlu ve kocasını, evde saçları ıslak ve iç çamaşırı olmadığı halde bastığını iddia etmişti. Tartışmaların ardından Yaşar Nuri Öztürk, boşanma davası da açmıştı.

Gazeteport

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Yaşar, Nuri, Öztürk, haberine, rekor, ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı