YANLIŞLIĞIN DÜZELTİLMESİNİ BEKLİYORUZ!
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
YANLIŞLIĞIN DÜZELTİLMESİNİ BEKLİYORUZ!
DÜNYA Haberi
YANLIŞLIĞIN DÜZELTİLMESİNİ BEKLİYORUZ!

Doğup büyüdüğüm, ekmeğini yiyip, suyunu içtiğim şehir olan Şanlıurfa’da teşkilatı bulunmayan Ülkü Ocakları’nı 1994-96 yılları arasında kurarak 2 yıla yakın bir süre Başkanlık görevini ifa ettim. Bu iki yıl içinde nasıl çalıştığımı ne hizmetler yaptığımı burada anlatmaya ne aile, ne de teşkilat terbiyem müsaade etmez, terör örgütü PKK’nın şehir merkezlerine indiği o dönemde Şanlıurfa’da gençliği bilinçlendirmek adına yaptığımız çalışmaları Şanlıurfalılara sorun anlatsınlar.

Ben, uğruna çocukluk ve gençlik hayallerimi terk ettiğim, dünyevi zevklerden vazgeçtiğim, kendime bir yaşam tarzı olarak kabul ettiğim “Türk-İslam Ülkücülüğü” davasını babamdan öğrendim. O babam ki; yürek yerine yanardağ taşıyan yiğit, bir o kadar da merhametli bir insandır. Nerede Yavuz, nerede Yunus gibi davranacağını bilen gerçek bir ülkücüdür. Bu davaya zerre kadar hizmet etmiş olan her ülkücüye saygı duyan bir teşkilat adamıdır, dahası adam gibi adamdır. O babam ki; bugünkü “Ülkücü Hareket gökdeleninin temeline harç olmuş bir Türkçü’dür.”
Komünizmle Mücadele Derneği Şanlıurfa Kurucu Üyeliği, Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanlığı, MHP Şanlıurfa İl Başkan Yardımcılığı, MHP Şanlıurfa Merkez İlçe Başkanlığı, MHP Şanlıurfa Belediye Meclis Üye adaylığı, MHP Şanlıurfa Milletvekili Adaylığı (1995 ve 2002) MHP İl Disiplin Kurulu Üyeliği, MHP Üst Kurul Delegeliği gibi görevlerde bulunan babam M.Sait SAVAŞ, 70 yaşına merdiven dayamış olmasına rağmen halen terzilik yaparak, alnının teri, gözünün nuruyla ekmeğini kazanan bir tertemiz bir ülkücüdür. Bugüne kadar hiçbir şahsi işi için nüfuz kullanmamış, ihale peşinde koşmamış, büyük paralar kazanmak gibi bir kaygısı olmamıştır. Her zaman helal yoldan geçimini temin etmeğe çalışmış ve vatan, millet, bayrak sevdalısı sekiz evlat büyüterek ülkümüzün/ülkemizin hizmetine vermiştir.
MHP Genel Kurulunun Olağanüstü olarak toplanması için Türkiye genelinde imza veren 253 kişi gibi babamda imza vermiştir. Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan siyasi partilerde kanun ve tüzüğün verdiği haklara dayanarak, olağanüstü kongre istemek son derece doğal bir durumdur fakat camiamız içinde bulunan ve demokrasiyi içine sindirememiş bir takım insanlar bu durumu yadırgamış olacaklar ki; 30.05.2009 Cumartesi günü Şanlıurfa MHP İl Başkanı, İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreterini babama ricacı olarak gönderdiler. Gelen ülküdaşlarının ricasını kırmak istemeyen babam, aynı gün Olağanüstü Genel Kurul talebinden vazgeçtiğine dair bir dilekçe imzalayarak İl Başkanına teslim etmiş olmasına rağmen, 06.06.2009 Cumartesi tarihli Ortadoğu Gazetesinde ve çeşitli internet sitelerinde yayınlanan imza verenlerin isimleri arasında babamın da ismi zikredilmiştir. Üstelik bu liste sanki yüz kızartıcı bir iş yapmış insanların isim listesiymiş gibi lanse edilmekte ve internet sitelerinde bir sürü klavye yiğidi tarafından yorum yazılmasına ve bu listedeki insanlara hakaret edilmesine göz yumulmaktadır. Ya o yorumlar hemen kesilmelidir, ya da bu ülküdaşlarımızın yanlış bir iş yapmadıkları, sadece olağanüstü kurultay istediklerine dair MHP Genel Merkezi tarafından bir açıklama yapılmalıdır. Aksi halde bir kısım cahiller öküz altında kardeşlerini aramayı sürdüreceklerdir ki, bu durum kırgınlıklara neden olacaktır.
Genel merkezdeki koltuklarda oturan yöneticilerin birçoğunun bugüne kadar hiç gel(e)mediği, Genel Başkanımızın da 10 yıl önce (1999’da) bir defa geldiği Şanlıurfa’da biz sadece ülkücülük değil, Türkçülük davasını sırtlamış götürüyoruz. Bu bölgede ülkücülük ve hatta Türkçülük yapmak yürek, bilek, fedakarlık ve feragat ister, dahası Şanlıurfa’da Türkçülük yapan adamın serdengeçti olması gerekir. Allah’ıma şükürler olsun bu vasıfların hepsi bizlerde mevcuttur. Bugüne kadar sahip olduğumuz ülkücü kimliğimize leke getirecek, halel getirecek hiçbir işimiz olmamıştır. Türkçülüğü hiçbir zaman yükselmek için kullanmadık, her zaman yükseltmek için çaba sarfettik.
Siyasi partiler Kurultaya giderler herkes gönlünden geçen adaya oy verir, kim kazanırsa ona da itaat eder. Şimdi anlamadığım olay; olağanüstü kurultay istemenin ne kötü yanı var, ayrıca bunu isteyenler sanki vatan hainiymiş gibi, davaya ihanet etmiş gibi çarşaf çarşaf liste yayınlamak siyasi veya ahlaki hangi etiğe uyar. Hayatta olan 26 Kurucular Kurulu Üyesinin bile 16’sının imza verdiği olağanüstü genel kurulu toplayıp, toplamamak tabiî ki MHP Genel Merkezinin bileceği bir iştir, ama benim babamın adını sanki bir suçlu gibi gazetelerde internet sitelerinde yayınlama hakkını hiç kimse kendinde göremez. Bu yanlışlığın ivedi olarak düzeltilmesi ve bu ülkü devlerinin kırılan gönüllerinin tamiri için (benim de, babamın da halen ayrı ayrı abonesi olduğumuz) Ortadoğu Gazetesinde tekzip yayınlanmalıdır. Bu tekzibi bekliyorum.
Biz genel merkezde bir dönem görev yapıp, sonra tasfiye edilince bir daha teşkilata selam vermeyen, uğramayan, ama sırça köşklerinde otururken ülkücü kimliğinin her türlü nimetinden faydalanan insanlardan değiliz, biz bugüne kadar bu davanın hep külfetini taşıyıp, nimetine hiç talip olmadığımız halde hiç şikayetçi de olmayan Şanlıurfalı Türkçüleriz… Türkçülük bizim iliklerimize kadar işlemiş durumdadır, bu sevgiyi içimizden söküp atmak mümkün değildir, gönlümüzdeki dava ateşini söndürecek ne bir derya ne de bir deniz yoktur, bulunamaz. Biz Türk’üz, Türkçüyüz bu davanın sahipleriyiz, bu dava Cennet Mekan Başbuğumuzdan bize kalan kutsal bir mirastır. Beni anlayan herkese saygılarımla…Dedi.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: YANLIŞLIĞIN, DÜZELTİLMESİNİ, BEKLİYORUZ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı