Valinin 4 Zarfı...
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Valinin 4 Zarfı...
DÜNYA Haberi
Valinin 4 Zarfı...

Bazıları ise her vali değiştikçe o mektupları gönderir. Çünkü onların pek işleri yoktur. 30 kişinin beraber oturduğu bir masası vardır.

Bizim anlatacağımız mektup hikayesini Vali yardımcıları daha iyi bilir. Çünkü bazı valiler başarısızlıklarını örtmek için en sevdiği prensini harcayarak halkı rahatlatmayı sever.
Bir vali merkeze alınınca kendisinden sonra gelen valiye 4 zarf bırakmış ve tembihlemiş başın dara düşerse bu zarfları sıraysıyla tek tek aç. Kesinlikle hepsini birden açma.
Hayatından 2. defa valilik yapacak olan toy Vali hevesle işe başlamış. İşe bilmediğinden olsa gerek işler sarpa sarmış. İlk zarfı açmış. Zarftan çıkan not “Senden önceki valiyi kötüle.” Toy vali başlamış kendisinden önceki valinin icraatlarını eleştirmeye. “Şunu yapmadılar diye bunu yapamadık, şunu yapmadılar diye şunu yapamadık.” gibi sözlerle biraz rahatlamış. İşler düzene girmiş.
İşler kötüleşince 2. zarfı açmış.
“Himayende çalışan yardımcılarını kötüle”
Toy vali başlamış yardımcılarını müdürlerini kötülemeye Her katıldığı toplantıda yardımcılarına memurlarına bağırıp çağırmış. Bazılarını kovmuş, bazılarının tayinini çıkartmış. Halkın tansiyonu düşmüş, vali biraz rahatlamış.
Aylar geçmiş yine sorunlar başlamış. Valiye kazan kaldıran halk sesini yükseltmiş. Vali bunalınca 3. zarfı açmış “Halkı ikiye böl, yarısını yücelt, yarısını kötüle.”
Vali halkın bir bölümünü göklere çıkartmış. Yanlış doğru demeden, halkın bir kesimini göklere çıkartmış. Ama bir kısmını da yine doğru yanlış demeden yerden yere vurmuş.
Halk biribine düşmüş Valiyi yine unutmuş. Bu da uzun sürmemiş. En son 4. zarfa gelmiş.
Vali 4. zarfı nihayet açmış. “Bavulunu Hazırla”

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Valinin, 4, Zarfı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı