VAKIF EVLERİ YENİLEDİ
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
VAKIF EVLERİ YENİLEDİ
DÜNYA Haberi
VAKIF EVLERİ YENİLEDİ

SANLIURFA -   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ekrem Ayaz  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 75.000 TL’YE onarımı yapılan evleri ziyaret etti.

                İlk olarak Hacı bayram mahallesi 3300 sokak numara 13’te bulunan Ayşe Bilen’e ait eve geçen Ayaz ; daha sonra Hayati Harrani Mahallesi 3925 sokak numara 14’te bulunan Huriye Arı’ya ait eve, Şıhmaksut mahallesi 3260 sokak numara 18’de bulunan Ahmet Mutlu’ya ait eve Tepe mahallesi 2908 sokak numara 12’de bulunan Birgül Ece ve Selçuklu mahallesi 3615. sokak numara 7’de bulunan evleri ziyaret etti.

                Kullanılamaz bir halden kurtarılarak modern bir hale dönüştürülen evleri gezen Ayaz; ev sahiplerine büyük masraflar doğrultusunda evlerin oturulacak bir şekle getirildiğini belirterek temiz bir şekilde kullanmaları tavsiyelerinde bulundu.

                Hayalindeki eve kavuştuğunu belirten Zeynep Badıllı yetkililere  ne kadar teşekkür etsem azdır. Evimin tamamı yenilendi. Allah devletten razı olsun dedi. Kocasının vefat ettiğini belirten Badıllı şimdi artık dört elle çocuklarıma sarılarak onlara hem anne hem baba olacağım dedi.

                Bir başka ev sahibi Recep Aslan ise daha önceden evde kalırken açık ve sıvasız olan duvarlardan akreplerin eve girdiğini ama yapılan bu bakımdan sonra tamamıyla yepyeni bin eve kavuştuğunu belirtti. Eşinin yemekleri mutfak olmadığı için yerde yaptığını belirten Aslan şimdi hem mutfağım var hem de mutfak dolabım Allah devletten, razı olsun sayelerinde artık bizde güzel bir evde oturacağız dedi.

                Yaklaşık 75.000 TL’YE mal olan evlerin tamamı baştan aşağı yenilenerek sıvaları yapıldı zeminleri karo ile döşendi. Mutfakları kullanılmaz halde olan evlere mutfak dolabı yapılarak tezgâhları da yeniden yapıldı. Su tesisatları yenilenin evlerin ayrıca banyolarının ve tuvaletlerin de bakımı yapılarak fayans ile döşendi. Kapı ve pencereleri pimapenden yapılan evlerin boya ve badanası da yenilendi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: VAKIF, EVLERİ, YENİLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı