Urfa iki bakanı birden ağırlayacak
Haber
06 Ekim 2021 - Çarşamba 15:34
 
Urfa iki bakanı birden ağırlayacak
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun Şanlıurfa’yı ziyaret etme ihtimali olduğunu açıklayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, bakanların 13 ya da 14 Ekim tarihlerinde Urfa’ya gelebileceklerini söyledi.
SAĞLIK Haberi
Urfa iki bakanı birden ağırlayacak

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.Gülüm yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun Şanlıurfa’yı ziyaret etme durumları olduğunu söyleyen Gülüm, “Bize resmi olarak bildirilmedi. Ancak geliş tarihleri 13 – 14 Ekim olarak geçiyor” dedi.

 

SORUNLAR TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR

 

Koronavirüs vakalarının kentte düşüşte olduğunu ifade eden Gülüm, normal sağlık hizmeti diye nitelendirilen hizmetleri vermeye başladıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde de Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili de tam randıman hizmet verdiklerini belirten Gülüm, “Urfa’da eskiden beri sorun olan bir durum var. Özellikle çocuk Acil Polikliniği Eyyübiye’deki Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde toplanmış durumda. Burada da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde de bir alternatif yer arayışımız var. Bir yer tespiti yaptık. İnşallah kısa zaman içerisinde kış mevsimine girmeden 24 saat hizmet veren çocuk acil olarak hizmete açacağız. Ciddi mesafe aldık. İnşallah yakında bunu kesin bir şekilde duyuracağız” diye ekledi.

 

“HAZIRLIK YAPIYORUZ”

 

Bakanların ziyaretiyle ilgili resmi olarak bildirim yapılmadığını aktaran Gülüm, “Tarih 13 – 14 Ekim olarak geçiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bey’in Gençlik Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile birlikte gelme durumu var. Şuan resmi olarak bir bildirim yok ancak biz hazırlığımız yapıyoruz. Durum netleşirse de basınla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Urfa, iki, bakanı, birden, ağırlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı