Urfa’da doktora çirkin saldırı!
Haber
13 Ekim 2021 - Çarşamba 13:34
 
Urfa’da doktora çirkin saldırı!
Eyyübiye’de sağlık ocağında hasta ve yakınıyla doktor arasında çıkan ilaç yazdırma gerginliği kavgaya dönüştü. Saldırganların, kapı ve pencereyi yumruklama anları kameraya yansırken iki saldırgan gözaltına alındı.
ASAYİŞ Haberi
Urfa’da doktora çirkin saldırı!

EYYÜBİYE – Olay, Eyyübiye Mahallesinde bulunan 4 Nolu Nihat Demirelli Aile Sağlığı Merkezinde yaşandı. İddiaya göre, İsmail A., beraberindeki Abdulkadir A.’yla reçete yazdırmak için aile hekimi Doktor Mehmet Emin K.’nin odasına girdi. İsmail A. ile doktor arasında reçetesiz ilaç aldırma isteğinden dolayı sözlü tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken öfkelenen İsmail A., güçlükle dışarıya çıkarıldı ve Aile Sağlığı Merkezinin kapı ve pencereleri kapatıldı.

 

SALDIRI ANI KAMERADA

 

Korku dolu anların yaşanmasına neden olan tartışmada İsmail A. ile yanındaki kuzeni Abdulkadir A., sağlık ocağının kapı ve penceresini tekme ve yumruk atarak tehditler savurdu.  O anlar ise bir hemşire tarafından saniye saniye kaydedildi. Sağlıkçıların durumu polise bildirmesinin ardından saldırganlar sağlık ocağından uzaklaşırken, polis ekipleri daha sonra iki saldırganı gözaltına aldı.

 

KİLİT VURULDU

 

Şahısların yakınlarının ikinci kez Aile Sağlığı Merkezi’ne baskın yapması endişesinden sağlık merkezi güvenlik amacıyla kapatıldı. Saldırı anında ve sonrasında merkeze gelen hastalarsa muayene olamadıkları için mağdur oldu.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Urfa’da, doktora, çirkin, saldırı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı