Ünlü ekonomi profesörü Urfalı çıktı
Haber
09 Ekim 2021 - Cumartesi 14:19
 
Ünlü ekonomi profesörü Urfalı çıktı
Türkiye’de birçok holdinge ekonomi danışmanlığı yapan ünlü ekonomi profesörü Özgür Demirtaş Şanlıurfalı çıktı. Takipçilerinin merakı üzerine nereli olduğunu açıklayan Demirtaş, babasının Urfalı olduğunu belirtti.
EKONOMİ Haberi
Ünlü ekonomi profesörü Urfalı çıktı

Açıklamaları ve sosyal medya paylaşımları ilgiyle takip edilen ünlü ekonomi Profesörü Özgür Demirtaş’ın aslen Urfalı olduğu ortaya çıktı. Sabancı Üniversitesi’nde Finans Kürsü Başkanlığını yürüten Demirtaş, Türkiye’de birçok holdinge de danışmanlık yapıyor. Sosyal medya hesabından takipçilerinin kendisine sık sık “Nerelisin?” sorusunu yönelttiğini belirten Demirtaş, Anne tarafının Afyonlu olduğunu babasının da Urfalı olduğunu söyledi.

 

“BABAM URFALI”

 

Paylaşımında nereli olduğunu bir önemi olmadığını vurgulayan Demirtaş, şöyle devam etti;

 

“ Annemin Baba tarafı SELANİK göçmeni, Anne tarafı AFYON-DİNAR-ISPARTA. Babam URFA’lı (tahminim biraz Afrikalılık da var). Ben de ANKARA da doğdum. SALİHLİ ve İZMİR’de büyüdüm. Nereli diye sorsalar Salihli ve İzmir derim. Bir de baban aşiret mi diyen var? Yahu ne aşireti bildiğin köylü çocuğu. Süper çalışkan, akıllı ve zeki olduğu için köyden çıkmış Ankara hukuk’da okumuş” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Ünlü, ekonomi, profesörü, Urfalı, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı