Tarihin Sıfır Noktasında bilet çilesi turistleri bezdirdi
Haber
04 Ekim 2021 - Pazartesi 17:24
 
Tarihin Sıfır Noktasında bilet çilesi turistleri bezdirdi
Göbeklitepe’de hafta sonunda yaşanan ziyaretçi yoğunluğu ören yerine yakışmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Turistler bilet alabilmek için metrelerce uzunluktaki kuyrukta uzun süre beklemek zorunda kaldı.
KÜLTÜR Haberi
Tarihin Sıfır Noktasında bilet çilesi turistleri bezdirdi

Şanlıurfa’da bunaltıcı sıcakların yerini serin havaya bırakmasıyla kent turizmi hareketlendi. Sonbahar turizminin yoğunluk kazandığı kentte, turistlerin ziyaret ettiği yerlerin başında gelen "Tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe, özellikle hafta sonlarında ziyaretçi akınına uğruyor. Ancak ören yerinde bilet gişesinin az sayıda bulunması, cumartesi ve pazar günleri alanı gezmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin bilet kuyruğu çilesine dönüşüyor. Metrelerce uzayıp giden kuyrukta dakikalarca beklemek zorunda kalan turistler, en azından hafta sonları bilet satışı yapılan gişe sayısının artırılmasını istiyor.

 

Giriş bileti alabilmek için uzun süre bekleyen turistler, en azından yılın bu dönemlerinde gişede çalışan görevli sayısının bir an önce çoğaltılması gerektiğini belirtiyor.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Tarihin, Sıfır, Noktasında, bilet, çilesi, turistleri, bezdirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı