ŞUTSO ÜYELERİNE 3 MİLYON KREDİ DESTEĞİ SAĞLADI
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
ŞUTSO ÜYELERİNE 3 MİLYON KREDİ DESTEĞİ SAĞLADI
DÜNYA Haberi
ŞUTSO ÜYELERİNE 3 MİLYON KREDİ DESTEĞİ SAĞLADI

Küresel krizin etkilerini hafifletmek ve üyelerine kolaylıklar sağlamak için Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Halk Bankası arasında 3 milyon TL tutarında bir destek kredisi kaynak aktarımı protokolü imzaladı.

Protokolü ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin ile Halk Bankası Şanlıurfa Şubesi Müdürü Önder Kayvar birlikte imzaladı. ŞUTSO Genel Sekteri M.Emin Bayaslan’nın da hazır bulunduğu protokol imza töreninde konuşan E.Sabri Ertekin “Yeni binamızın yapımı için elimizde yıllardan beri odamızın dişinden tırnağından arttırdığı bir miktar kaynağımız vardı. Meclisimizin aldığı kararla 3 milyon TL’lik bu kaynak üyelerimize kredi desteği sağlamak için Halk Bankasına aktarıldı. Belki çok fazla bir miktar değil ama varını veren utanmaz, üyelerimiz bu destek kredisinden 10 bin TL ile 30 bin TL arasında kullanabilecek. Vadesi ise 12 ay olacak. Yüzde 13,5  faizle  ve 200 TL sabit masrafla verilecek bu destek kredisinin üyelerimize kriz döneminde bir katkı sağlayacağını umuyoruz.”dedi.

ŞUTSO’da imzalanan kredi desteği protokolüne katılan Halk Bankası Şanlıurfa Şubesi Müdürü Önder Kayvar ise  3 milyon TL paranın geri dönüşümleriyle birlikte 4,5 milyon TL  tutarında olacağını, 50 milyon TL de kendi bankalarının özel kaynak aktarımının yanı sıra Avrupa Birliği fonlarından da 10 milyon USD dolarının ekleneceğini söyledi. “Dış kaynaklı kredi 2 yıl anapara ödemesiz 7 yıl vadeli olabiliyor.”diyen Kayvar, geri dönüşüm ve banka, yurt dışı kaynak aktarımlarıyla birlikte ŞUTSO üyelerine yaklaşık toplam 70 milyon TL kredi desteğinin sağlandığını ifade etti. Halk Bankası Şanlıurfa Şubesi Müdürü Önder Kayvar, sağlanan kredi desteğinin ŞUTSO üyelerine hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: ŞUTSO, ÜYELERİNE, 3, MİLYON, KREDİ, DESTEĞİ, SAĞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı