ŞUTSO:Evren Sanayi sitesine çare arıyor
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
ŞUTSO:Evren Sanayi sitesine çare arıyor
DÜNYA Haberi
ŞUTSO:Evren Sanayi sitesine çare arıyor

Şehir içindeki sanayicilerin Evren Sanayi Sitesine taşınmasıyla ilgili ortaya çıkan sorunların görüşüldüğü toplantıda Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin, sanayi sitesine otoban yol bağlantısı ve çevre yollarının sanayi sitesine bağlanması için gayret gösterilmesi gerektiğini söyledi.

ŞUTSO Başkanı Ertekin, Şanlıurfa Belediye Başkanı A.Eşref Fakıbaba ve birçok sivil toplum örgütünün de katıldığı Evren Sanayi Sitesi’nin sorunları konulu toplantıda, Çevik Kuvvetten  Evren Sanayi Sitesine doğru çevre yoluna bir an önce başlanması gerektiğine işaret etti. Devam eden Akçakale yolu-Evren sanayi ve Viranşehir yolu- Akçakale yolu çevre yollarının da bir an önce bitirilmesinin gerektiğini, özellikle Viranşehir Akçakale çevre yolunda kamulaştırma probleminin aşılması için herkesin anlayış göstermesini istedi. Ertekin, memleket çıkarlarının şahsi çıkarların önüne alınmasına vurgu yaptı.

ŞUTSO Başkanı Ertekin, bu yolların bitirilmesiyle birlikte Evren Sanayi Sitesinde bulunan sanayicilerin ve esnafın önemli oranda rahatlayacağını düşündüğünü dile getirdi.

 

Şuan için bu yolların açılmamasından dolayı sanayicinin sıkıntı çektiğini hatırlatan Ertekin, hafta sonu Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın, Şanlıurfa’ya gelmesini beklediklerini, geldiği taktirde de bu yolların bir an önce bitirilmesi için bir dosya sunacaklarını belirtti.

 Yaklaşık 5 bin civarında esnafın bulunduğu Evren Sanayi Sitesi’nde 20 kilometrelik bir alanda asfalt sorunu da bulunurken, şehir merkezinden taşınan 232 esnaf’ın da sıkıntılarının aşılması gerektiğini aktaran ŞUTSO Başkanı Ertekin ”Şehir merkezinden 232 esnaf Evren Sanayi Sitesine taşınmış.70 ile 80 esnaf ise taşınmamakta direnmiş. Taşınmaya direnen esnaf arkadaşlarımızı karşımıza alıp konuşalım. Bir  kez daha onları  dinleyelim, yardımcı olalım sonra taşınmamaları durumunda hukuki yol ne ise onu izleyelim.”dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: ŞUTSO:Evren, Sanayi, sitesine, çare, arıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı