Sorsalardı Gitmezdim Ama..
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Sorsalardı Gitmezdim Ama..
DÜNYA Haberi
Sorsalardı Gitmezdim Ama..

Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa'ya atanan Trabzon Valisi Nuri Okutan, aklının Isparta'daki hasta babasında olduğunu ifade ederek, "Kararname haberleri çıktığında, 'Gideceksem, basında çıkan yerlere değil de babama yakın bir yer planlayın' şeklinde bir talebim oldu. Açık ifade etmek lazımsa, eğer bana önceden 'Urfa'ya gitmek ister misin?' diye sorulsaydı, ben buna onay vermezdim" dedi. Babası rahatsız olan Trabzon Valisi Okutan Trabzon'a bu sebeple gözyaşlarıyla veda etti.


VALİDEN DUYGUSAL VEDA
Şanlıurfa'ya atanan Trabzon Valisi Nuri Okutan, Valilik konutunun bahçesinde gazetecilerle veda toplantısı düzenledi. Eşi Demet Okutan'la birlikte gazetecileri ağırlayan Nuri Okutan, 'Şehzadeler Şehri' olarak tanımlanan Trabzon'da görev yapmanın kendisi için çok önemli bir birikim ve duygu olduğunu ifade ederek, "Bu görevden büyük onur duydum. Burada valiliğin tadını çıkardım diyebilirim. Bana bu fırsatı tanıdığınız için çok teşekkür ediyorum" dedi.
Okutan, Trabzon'da göreve başlamadan hemen önce annesini kaybettiğini hatırlatarak, "Babam da şu anda rahatsız. Buradaki tüm görevim esnasında zihnimde hep babamın rahatsızlığı vardı. Basında birkaç gün önce kararname haberleri çıktığında, 'Gideceksem, basında çıkan yerlere değil de babama yakın bir yer planlayın' şeklinde bir talebim oldu. Açık ifade etmek lazımsa, eğer bana önceden sorulsaydı, 'Urfa'ya gitmek ister misin?' diye, ben buna onay vermezdim. Ama şu anda böyle bir karar çıktı. 'Olanda hayır vardır' diyorum. Memnuniyetle Urfa'ya gidiyorum. Urfa için bir takım hazırlıklar yapıyorum. Orada bana ihtiyaç olduğunu hissediyorum. Tüm bilgi birikimimle Urfa için elimden geleni yapacağım. İnşalah orada başarılı olurum. Trabzon benim için hep iyi hatıralarla dolu. Aklım hep burada olacaktır" diye konuştu. Konuşmasının sonunda helallik isteyen Nuri Okutan, gazetecilerle tek tek vedalaştı. Okutan konuşurken, eşi Demet Okutan'ın da zaman zaman duygulandığı görüldü. 

Osman Şişko'nun Haberi

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Sorsalardı, Gitmezdim, Ama..,
Yorumlar
Haber Yazılımı