SODES KAPSAMINDA KURSLAR BAŞLADI
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
SODES KAPSAMINDA KURSLAR BAŞLADI
DÜNYA Haberi
SODES KAPSAMINDA KURSLAR BAŞLADI

Kültür ve Turizm Bakanlığımızın onay ve destekleri ile SODES kapsamında İl Kültür Turizm Müdürlüğü olarak (Devlet Güzel Sanatlar Galerimizde)   Geleneksel El Sanatları ve Geleneksel Türk Süsleme Sanatları kurslarımızdan Taş Yontma, Taş Süsleme, Ahşap Oymacılığı, Telkari (Takı Tasarım),Seramik, Mozaik, Ehram, Keçecilik, Geleneksel Ebru, Hüsn-i Hat, Tezhip, Yağlı boya resim kursları Bakanlığımız ve SODES tarafından desteklenmekte olup,  Bakanlığımız tarafından desteklenen kurslarımız 22.01.2009 tarihinde başlamış olup 07.06.2009 tarihinde sona erecektir. SODES kapsamında desteklenen kurslarımız ise devam etmekte olup 30.12.2009 tarihin de son bulacaktır.

Şanlıurfa’da bu kapsamda açılan kurslarımızın temel hedefi geleceğin sanatkârlarını ve alt yapıya elaman yetiştirmek, meslek sahibi edindirmek, Unutulmaya yüz tutmuş Geleneksel El Sanatlarımızı yaşatmak, yeniden canlandırmaktır. Güzel Sanatlar Galerimiz denetiminde devam eden kursların sonunda başarılı olan kursiyerlere Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından onaylı ulusal geçerliliği olan sertifikalar verilecektir.

Kurslarımızın sonuna yaklaşmamızdan dolayı Şanlıurfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde 11–17 Haziran 2009 Tarihinde Saat 17.00 de Kursiyerlerimizin GELENEKSEL TÜRK SÜSLEME Ve EL SANATLARI KARMA SERGİSİ sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: SODES, KAPSAMINDA, KURSLAR, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı