SİVEREK'TEN VEFA PLAKETLERİ
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
SİVEREK'TEN VEFA PLAKETLERİ
DÜNYA Haberi
SİVEREK'TEN VEFA PLAKETLERİ

Şanlıurfa - Göz alanında yaptığı büyük yatırımlarla bölgedeki ve ülkedeki en büyük göz lazer merkezleri arasında yer alan Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi Baş Hekimi Dr. Hüseyin Mirkelam'a ve organizasyonu gerçekleştiren Şanlıurfa Gönüllü Anneler Dernek Başkanı Sultan Bucak'a Siverek'te bin kişiyi ücretsiz göz taraması ve 150 kişiyi ücretsiz ameliyat etmesinden dolayı Siverek Belediyesi tarafından onur plaketi verildi.
Gaziantep'te faaliyet gösteren Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi, çevre illerde ve ilçelerde ücretsiz göz taraması ve ameliyatlarını sürdürmeye devam ediyor. 2009 yılının ilk altı ayında Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde göz taramasından geçirilenlerin sayısı bin kişi ameliyat edilen hastaların sayısı yüzü aştı. Yapılan hizmetlerden dolayı Siverek Belediyesi tarafından düzenlenen törene; Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezi Başhekimi Dr. Hüseyin Mirkelam, Şanlıurfa Gönüllü Anneler Derneği Başkanı Sultan Bucak, Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak, Ticaret Odası Genel Sekreteri Ramazan Buzludağ, Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Üyesi Hakkı Kılıç ve çok sayıda davetli katıldı.
Şanlıurfa Gönüllü Anneler Derneği ve Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezi tarafından organize edilerek Siverek Belediyesi ve Siverek Ticaret Sanayi Odası'nın da desteklediği göz taraması sonucunda çeşitli sorunları tespit edilen 150 hasta ücretsiz olarak ameliyat edilerek göz sağlıklarına kavuşturuldu.
Yapılan hizmetleri çok anlamlı bulduklarını ifade eden Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, "Şanlıurfa Gönüllü Anneler Derneği ve Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezinin geleneksel hale getirdiği ve her yıl tekrarlanan ücretsiz göz taramasında geçen yıl da bin kişi taramadan geçirilmiş ve 80'i ameliyat edilerek göz sağlıklarına kavuşmuşlardı. Bu yılda bin kişi taramadan geçirilmiş ve çoğunluğu çocuk olmak üzere 150 hasta ameliyat yoluyla göz sağlığına kavuşturulmuştur. Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi Başhekimi sayın Dr. Hüseyin Mirkelam'a ve ekibine, Gönüllü Anneler Derneği Başkanı sayın Sultan Bucak'a ve yönetim kuruluna ilçemizde yaşayanlar adına teşekkür ediyorum" dedi.
Düzenlenen plaket töreninde bir konuşma yapan Gönüllü Anneler Derneği Başkanı Sultan Bucak ise, "Amacımız insanlığa hizmet etmektir. Derneğimiz birçok sosyal ve kültürel alanlarda faaliyet göstermekte, sağlık alanında da ilçe halkımızın ihtiyaç duyduğu konularda yıllardır ücretsiz tarama ve tespit edilen hastaların ameliyat edilmesine vesile olmaktadır. Son iki yıldır Siverek halkına kapılarını açan Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezi göz taraması sonucu görme sorunu tespit edilen hastaların ameliyat ve tedavi yoluyla göz sağlığına kavuşmasını sağlamıştır. Başhekim sayın Dr. Hüseyin Mirkelam'a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezi Başhekimi Dr. Hüseyin Mirkelam da, yaptığı açıklamada yılın değişik dönemlerinde yaptıkları ücretsiz göz taramalarını birçok ilçede olduğu gibi Siverek'te de gerçekleştirdiklerini belirtti. İnsan sağlığı için gerekli her türlü desteği vereceklerini kaydeden Mirkelam, şunları söyledi:
"Merkezimiz 12 yıldır yılın değişik dönemlerinde çocuklara, gençlere, yaşlılara, gazi ve şehit yakınlarına ücretsiz göz muayene günleri düzenlemekte, yapılan taramalar sonucunda görme kusuru olanların tedavi giderleri merkezimiz tarafından karşılanmaktadır. Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinden sonra iki yıldır da Siverek ilçesinde de Gönüllü Anneler Derneği'yle ortak bir koordinasyona girerek merkezimiz hekimleri bin hastayı ücretsiz muayene etmiş, görme kurusu bulunan 150 hastanın merkezimizde ameliyatları ücretsiz yapılmış ve sağlıklarına kavuşturulmuştur. Yapılan çalışmalardan ben ve ekibim inanılmaz bir haz duyuyoruz. Bu tür çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir."
Daha sonra Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ersin Bucak Dr. Mirkelam'a bir teşekkür plaketi verdi. Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak da Özel Mirkelam Göz Lazer Merkezi hekimlerine verilmek üzere merkez koordinatörü Hakan Akan'a bir plaket verdi. Gönüllü Anneler Dernek Başkanı Sultan Bucak'a ise Ticaret Odası Genel Sekreteri Ramazan Buzludağ ve Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Üyesi Hakkı Kılıç tarafından birer teşekkür plaketi verdi. Düzenlenen törenin ardından tedavi edilen hastalar ve Şanlıurfa Gönüllü Anneler Derneği Yönetim Kurulu üyeleriyle hatıra fotoğraf çektirildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: SİVEREK'TEN, VEFA, PLAKETLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı