Şanlıurfalı esnafın hırsızlara utandıran cevabı
Haber
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 16:51
 
Şanlıurfalı esnafın hırsızlara utandıran cevabı
Sedirleri çalınan Şanlıurfalı esnaf bıraktığı notta "Canları sağ olsun" diyerek hırsızları utandıracak ifadelere yer verdi.
YAŞAM Haberi
Şanlıurfalı esnafın hırsızlara utandıran cevabı

Şanlıurfa'da aktivist kimliğiyle tanınan kafe işletmecisi Fethi Tapaç hırsızların gazabına uğradı ancak hırsızları kibarca yaptığı çağrı görenleri hayrete düşürdü.

 

Kafesinde müşterilerin oturması için tahta sedirler bulunduran esnafı Tapaç, 'tam kapanma' sürecinde işletmesinin kapısına kilit vurmuştu. Geçtiğimiz gün açıklanan kademeli normalleşme kapsamında işyerini yeniden hizmete açan esnaf Tapaç sedirlerden birinin çalındığını gördü. Yaşadığı mağduriyete üzülen ve bir daha bu durumla karşılaşmak istemeyen esnaf Tapaç, çareyi not yazmakta buldu.

 

Hırsızlara "Hırsız" yerine "İhtiyaç sahipleri" diye seslenerek "Kapanma yetmiyormuş gibi... İhtiyaç sahipleri çocuklar ihtiyaçları kadar çekyatı götürmüşler canları sağ olsun. Eyy ihtiyaç sahibi arkadaşım... Bu işletmenin sahibi de fakirdir... İhtiyaçtan fazlasını almayın" çağrısı yaptı. 

 

Notu görenler alışılmışın dışındaki gönlü genişlik karşısında hayrete düşerek "Hırsızlar görse utanır" yorumunda bulundu. 

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Şanlıurfalı, esnafın, hırsızlara, utandıran, cevabı,
Yorumlar
Haber Yazılımı