Şanlıurfa'ya ziyaretçi akını
Haber
04 Temmuz 2021 - Pazar 16:13
 
Şanlıurfa'ya ziyaretçi akını
Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamaların 1 Temmuz’da kalkması ile birlikte Şanlıurfa’da turizmde hareketlilik başladı.
EKONOMİ Haberi
Şanlıurfa'ya ziyaretçi akını

Peygamberler Şehri Şanlıurfa, son günlerde çevre iller başta olmak üzere ülkenin dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk adresleri Balıklıgöl ve UNESCO'nun "Dünya Miras Geçici Listesi'ndeki kültür varlıkları arasında bulunan Göbeklitepe oluyor.

 

En eski tapınak merkezi olarak bilinen Göbeklitepe’yi ziyarete gidenler, neolitik döneme ait, yabani hayvan figürlü "T" biçimli dikili taşları ve tapınak kalıntılarını yakından görme fırsatı buluyor.

 

HALFETİ’DE TEKNE TURU

 

Hafta sonlarını dolu dolu geçiren turistler sakin şehir Halfeti´yi de gezerek, burada tekne turu atıyor. Turistler, Dünyanın ilk üniversitesinin kalıntılarının bulunduğu ve kümbet evleriyle meşhur Harran´ı ziyaret etmeyi ihmal etmiyor. Son olarak Siverek´te doğa güzelliği ile Fırat Nehri´nin buluştuğu Takoran Vadisi ise yeni gözde mekânlar arasında yer alması nedeniyle turist yoğunluğu yaşanıyor. Ziyaretçilerin, gastronomi kenti olan Şanlıurfa´nın meşhur lezzetleri arasında bulunan ciğer kebabını en çok tercih ettikleri öğrenildi.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Şanlıurfa'ya, ziyaretçi, akını,
Yorumlar
Haber Yazılımı