Şanlıurfa'da Sağlıkta Şok Gözaltılar
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Şanlıurfa'da Sağlıkta Şok Gözaltılar
DÜNYA Haberi
Şanlıurfa'da Sağlıkta Şok Gözaltılar

Şanlıurfa 500 Yataklı Devlet Hastanesi'nde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla 24 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında o dönem devlet hastanesinde başhekimlik görevini yürüten A.İ.'nin bulunduğu kaydedildi.


 

            Alınan bilgiye göre Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından yürütülen kapsamlı bir çalışma sonucunda eski adıyla 500 Yataklı Devlet Hastanesi, şimdiki adıyla ise Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ihalelerde usulsüzlük yapıldığı yönünde bilgiye ulaştı. İddiaya göre 2007-2008 yılları arasında hastanede yapılan güvenlik kamerası ihalesinde yolsuzluk yapıldığı, devleti zarara uğrattığı ve fesat karıştıkları ihbarı üzerine harekete geçen polis bundan 6 ay önce ihaleye giren firma ve hastane yöneticilerinin telefon konuşmalarının teknik takibe takılması üzerine polis harekete geçti. Yeterli delillerin toplanması ve Cumhuriyet Savcılığından alınan izinle polis operasyonun düğmesine bastı.

Sağlık Müdürlüğü ve kent merkezindeki bazı devlet hastanelerinde yapılan eş zamanlı operasyonda aralarında bir başhekim ve başhekim yardımcısının da bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 14'ü devlet memuru olduğu belirtilirken, 10 kişinin de özel müteahhit firmada çalışan personel olduğu kaydedildi. Gözaltına alınanların Emniyet Müdürlüğünde sorguları devam ederken olayla ilgi soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Şanlıurfa'da, Sağlıkta, Şok, Gözaltılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı