Şanlıurfa'da Kurban Bayramı öncesi yoğunluk
Haber
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 17:44
 
Şanlıurfa'da Kurban Bayramı öncesi yoğunluk
Şanlıurfa’da Kurban Bayramı öncesinde alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar, çarşı ve mağazalara akın etti. Kentin farklı noktalarından merkeze gelen vatandaşlar, çarşıda çok fazla yoğunluk yaşanmasına neden oldu.
GÜNDEM Haberi
Şanlıurfa'da Kurban Bayramı öncesi yoğunluk

Kurban Bayramı arifesinde kent merkezinde yoğunluk yaşandığı görüldü. Yasakların kalkması ile birlikte bu bayram rahat nefes alan vatandaşlar, kent merkezinde bulunan alışveriş merkezleri, çarşı, mağaza ve pazarlara akın etti. Bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılamak için Haşimiye Meydanı’nda bulunan dükkânlara uğrayan vatandaşlar, esnafın yüzünü de güldürdü. 

 

BU BAYRAM ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ

 

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz 3 bayramda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı iş yapamayan esnaf, bu bayramda işlerinin açılmasından dolayı can suyu buldu. Kentin farklı noktalarından alışveriş yapmak için merkeze akın eden vatandaşlar, bir nebze de olsa esnafın yüzünü güldürdü. Yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını belirten esnaf, “3 bayramdır dükkânları kapatmak zorunda kalıyorduk. Çok şükür yasaklar kalktı, bu bayram istediğimiz gibi satışlar gerçekleşiyor. Vatandaşların talebi fazla, rağbet fazla. İnşallah bu şekilde yoğunluk devam eder.” şeklinde konuştu.

 

ÇARŞI DOLUP TAŞTI

 

Kurban Bayramı öncesi çarşılara akın eden vatandaşlar, çok fazla yoğunluk oluşturdu. İhtiyaçlarını karşılamak için alışveriş yapanlar bazı noktalarda kargaşa yaşanmasına da sebep oldu. Bayram arifesinde çarşıya akın eden vatandaşların maske kullanmayıp, sosyal mesafe kuralını da ihlal ettikleri de görüldü. Yaşanan bayram yoğunluğu sonrası Şanlıurfa’da koronavirüs vakalarında artış yaşanacağı öngörülüyor. 

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Şanlıurfa'da, Kurban, Bayramı, öncesi, yoğunluk,
Yorumlar
Haber Yazılımı