Şanlıurfa Ak Parti il teşkilatı'nın Rezaleti
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Şanlıurfa Ak Parti il teşkilatı'nın Rezaleti
DÜNYA Haberi
Şanlıurfa Ak Parti il teşkilatı'nın Rezaleti

Ak Parti'nin eski üyelerden oluşan yeni teşkilatı bugün basın karşısına çıktı. 55 kişilik salona 50 kişilik Ak parti yönetimi otururken, bazı üyeler ve gazeteciler ayakta kaldı. Dün akşam saatlerinde toplantı yapılacağını yerel bir televizyonun kameramanı tarafından aratılarak duyurulan toplantıya katılımın yüksek olması için "Kahvaltılı" kelimesi kullanıldı. Kahvaltılı kelimesi kullanılarak çağrılan gazetecilerin çoğu toplantıya katılmazken, haber için gelen gazeteciler de haberlerini ayakta yaptılar.

55 kişilik hazırlanan salona 50 kişilik Ak Parti yönetim kurulu katıldı. Basın mensupları buldukları boş yerleri doldururken, yer bulamayanlar dışarda beklemek zorunda kaldı.  Geç gelen  Ak partililer de ayakta kaldı.

Yemeksiz yaptıkları toplantılara basını çağırmayan Ak Parti yönetimi yemekli toplantılara çağırıp basını ayakta bekletmesi ilk değil. Geçtiğimiz yıllarda da buna benzer uygulamalarıyla dikkat çeken Ak Parti il teşkilatı programlarında basına verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi.

Ak Partinin basın toplantısını yemeksiz vermesini isteyen Gazeteciler "Eğer yemekli verecekleri toplantı olursa sadece kendileri katılsın. Bu şekilde çağırıp gelin nasıl yemek yediğimizi görün gibi bir tavırla gazetecileri çağırmaları şık değil. Gazeteciler açta değil açıkta da değil." diye konuştu.

Toplantı salonunda yer bulamayan bazı gazetecilerin yemek salonuna girmeyip açıklamayı yapacağı sırada içeri girdikleri ve haberlerini ayakta izlemeleri dikkat çekti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Şanlıurfa, Ak, Parti, il, teşkilatı'nın, Rezaleti,
Yorumlar
Haber Yazılımı