Özel Bilge Baran Koleji İlk Mezunlarını Verdi
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Özel Bilge Baran Koleji İlk Mezunlarını Verdi
DÜNYA Haberi
Özel Bilge Baran Koleji İlk Mezunlarını Verdi

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Bilge Baran Koleji ilk mezunlarını verdi. Mezuniyet programının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ahmet Güneş, okulun ilk mezunlarını vermesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güneş, "Okulumuzun eğitim ve öğretime başlamasıyla uzun bir maraton başlamıştı. Bu süreç içerisinde öğrencilerimiz birçok başarılara imza attılar. Biz öğretmenler onların bazen anne ve babası, bazen de ağabeyleri ve ablaları olduk. Bu da öğrencilerimizi başarılarını artırdı." dedi.

100 kilo olan N.Ö. iki ayda Hobabax ile 20 kilo verdi. Tıklayın!

Öğrencilerinden ayrıldığından dolayı üzgün olduğunu belirten Güneş;'' Bugün hem sevinci hem üzüntüyü bir arada yaşıyorum. Seviniyorum, çünkü öğrencilerimizi başarılı bir şekilde mezun etmenin güzelliği var. Ama diğer taraftan da öğrencilerimizden ayrıldığım için üzülüyorum. Ben okulum adına hepsini kutluyorum. İnşallah onlar buradan aldıkları güzelliklerle birçok başarılar kazanıp vatana ve millete hayırlı birer bireyler olurlar. Yarınımızı teminatı olan öğrencilerimi tekrar kutluyor hayatlarında başarılar diliyorum.'' diye konuştu.

Yapılan konuşmadan sonra, okul birincisi İsmail Demiryorgan mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Okuldan ayrıldığı için üzgün olduğunu belirten Demiryorgan, ''Okulumuzun ve öğretmenlerimizin güzel hatıralarını hiçbir zaman unutmayacağım. Öğretmenlerimin de temenni ettiği gibi başarılı bir birey olup vatana ve millete hizmet için çalışacağım.'' şeklinde konuştu.

Mezuniyet pastası kesen öğrenciler daha sonra türkü ve şiirler okudu.

Son zamanlarda dünya çapında meşhur olan kolbastı oyunu gösterisi ise izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Öğrenciler tarafından yapılan gösteriden sonra Ahmet Güneş mezun olan 16 öğrenciye mezuniyet belgelerini verdi. Mezun olan öğrencilerin velileri ise okul tarafından hazırlanan plaketleri kendi çocuklarına verdi.

Duygulu anların yaşandığı mezuniyet töreninde konuşan öğrenci velilerinden Dr. Mehmet Gülüm, özel okulun Viranşehir için önemli bir kazanım olduğunu belirtti.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Özel, Bilge, Baran, Koleji, İlk, Mezunlarını, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı