Öss izdihamı
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Öss izdihamı
DÜNYA Haberi
Öss izdihamı

Pazar günü yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) öncesi öğrenciler sınavı kazanmak, veliler de çocuklarının başarısı için Şanlıurfa’daki türbelerde bol bol dua okudu.

Üniversiteye girme hayali kuran 1 milyon 500 bin aday, 14 Haziran'da yapılacak ÖSS sınavında ter dökecek. Adaylardan ancak 400 bini üniversiteyi kazanabilecek. Kazanamayanlar ise, önümüzdeki sınavı beklemek zorunda kalacak.

Üniversiteye girebilmek için gece gündüz çalışan öğrenciler, son bir ümitle türbelere, camilere akın etti. Öğrencilerin yanı sıra ebeveynleri de türbe ve yatırlara gidip, çocuklarının sınavı kazanabilmeleri için dua edip adak adadı. Şanlıurfa’da ki i öğrencilerin ilk tercihi hac Kerim ve Türbesi ve Balıklıgöl  oldu.


Sabahın erken saatlerinden itibaren Hac kerim türbesine gelen   velilerden Fatma Aydın, oğlunun sınavlara ders yılı başından beri hazırlandığını belirterek, "Başarılı olması için dua etmeye geldik. Ama sadece bu sınav için burada değilim. Devamlı geliyorum. Oğlum için de dua ettim. İnşallah kazanır" diye konuştu. Pazar günü sınava girecek olan lise son sınıf öğrencisi Mehmet kara, "Sınava çok az bir süre kaldı. Heyecanlıyız. Bunun için sabah türbeleri ziyarete geldim. Şimdi de burada sınavlardan önce dua ettim" diye konuşurken, arkadaşlarıyla birlikte Balıklıgöle gelip kutsal balıklara yem atan  gelen Ahmet  Yeşil adlı öğrenci de, "Bir grup arkadaşla sabah erkenden yola çıktık ve türbeleri ziyaret ettik. Çok heyecanlıyız. Bu heyecanı bastırmak için mübarek zatlara dua ettik. Başarılı olmayı diledim" dedi.

Öte yandan Türbe ziyaretlerine gelen bazı kadınların içli köfte dağıtmaları dikkatlerden kaçmadı

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Öss, izdihamı,
Yorumlar
Haber Yazılımı