OSMANBEY'DE DOKTOR YOK
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
OSMANBEY'DE DOKTOR YOK
DÜNYA Haberi
OSMANBEY'DE DOKTOR YOK

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusünde dün  öğlen saatlerinde Sağlık skandalı yaşanıyordu. Ziraat Fakültesi Öğrencisi  bir kişi  ders sırasında  aniden  fenalaştı.  tansiyonu yükselen ve tansiyona bağlı olarak Kalp spazması geçiren  Öğrenci  Fakültenin koridorunda  düştü. Bir Öğretim Üyesi ve Öğrenci tarafından özel bir araçla öğrenci ilk olarak  Merkezi kafeteryada bulunan  Revire kaldırıldı, Revirin kapalı olması üzerine Lojmanların yanında bulunan  Sağlık Medikal birimine götürülen Öğrenciye Doktor ve sağlık ekibin olmadığı söyledi.

Giderek fenelaşan Öğrenci   Şanlıurfa Araştırma ve  uygulama hastanesine getirildi. Burada  Öğrenciye ilk müdahalesi  yapıldı. Yüksek Tansiyona bağlı kalp spazmı geçiren öğrenciye ilk müdahaleden sonra , yoğun bakıma alınan Öğrenci gece saatlerinde taburcu oldu.

Türkiyenin en büyük Üniversite  kampüsü olarak bilinen şehirden 25 km uzaklıktaki Osmanbey Kampüsünde binlerce  Öğrenci ve Öğretim elemanı ile personelin bulunmasına rağmen bir  sağlık ekibinin olmaması  tepkileri çekereken, Harran Üniversitesi için büyük uğraşlar veren  Rektör Prof. Dr. İ.Halil Mutlu'nun bu sorunu çözmesi istendi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: OSMANBEY'DE, DOKTOR, YOK,
Yorumlar
Haber Yazılımı