Önal: “Bu evler çamurla mı yapılıyor?”
Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 15:31
 
Önal: “Bu evler çamurla mı yapılıyor?”
Şanlıurfa’da son 1 yıl içerisinde artan kira ve ev fiyatları vatandaşların tepkisini neden oluyor. İnşaat ve yapı sektöründe de fiyatların orantısız artması nedeniyle tepkisini dile getiren Şanlıurfa Müteahhitler Birliği Başkanı “Kira fiyatlarının yapı malzemeleriyle ne alakası var diyorlar peki bu evler çamurla mı yapılıyor.” dedi.
EKONOMİ Haberi
Önal: “Bu evler çamurla mı yapılıyor?”

Ülke genelinde son 1 yıl içerisinde hem konut hem de kira fiyatları çok fazla arttı. Şanlıurfa’da da artan fiyatlar nedeniyle kente atanan öğretmenler ve evlenmek isteyen vatandaşlar kiralık ev bulma konusunda çok sıkıntı çekiyor. Konut, kira ve yapı malzeme fiyatlarının artması nedeniyle geçtiğimiz günlerde Şanlıurfalı müteahhitler işi durdurma kararı almıştı. Artan fiyatlar nedeniyle Şanlıurfa Müteahhitler Birliği Başkanı Mustafa Önal da tepkisini ortaya koydu.

 

ÖNAL: “KİRA FİYATLARI YERİNDE DURUR MU?”

 

Artan kira ve konut fiyatlarının sebebinin yapı malzemelerinden kaynaklı olduğunu belirten Mustafa Önal, “Demirin tonu 2500 TL’den 7000 TL’ye yükseldi ve çimentonun tonu 135 TL’den 420 TL’ye yükseldi. Bir ülkede kira fiyatları yerinde durur mu efendim. Kira fiyatları bu malzemelerle ne alakası var diyorlar peki bu evler çamurla mı yapılıyor.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Önal:, “Bu, evler, çamurla, mı, yapılıyor?”,
Yorumlar
Haber Yazılımı