Mozaik Şanlıurfa'nın Yüz Akı
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Mozaik Şanlıurfa'nın Yüz Akı
DÜNYA Haberi
Mozaik Şanlıurfa'nın Yüz Akı

ŞANLIURFA’NIN modern ve gelişen yapısını bir ayna gibi yansıtan Mozaik Alışveriş Merkezi, kentin alışveriş anlayışına yeni bir boyut kazandırırken, kültür- sanat ve sosyal hayatına da önemli bir katkı sağlıyor. Kent merkezine 15 dakikalık mesafede bulunan Mozaik AVM, açılışından itibaren geçen 6 aylık sürede alışveriş kültürünün vazgeçilmez bir parçası haline gelirken, anlamlı buluşmaların da ortak noktası haline geldi.

600 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI

Şanlıurfalı işadamları Abuzer Taşçı, Mehmet Taşçı ve Bekir Sındıraç’ın kurduğu Park Yapı ve İşletmecilik A.Ş tarafından hayata geçirilen Mozaik AVM, Şanlıurfa’nın ilk ve tek alışveriş merkezi olarak göze çarpıyor. 35 bin metrekare kapalı, 15 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Mozaik AVM, 400 araçlık otoparkı ile modern bir görünüm sergilerken, 600 kişiye sağladığı istihdam ile de bölgeye nefes aldırıyor.

TÜM İHTİYAÇLAR BİR ARADA Bölgenin ilk alışveriş merkezi olduğu için kısa sürede halkın vazgeçilmez adreslerinden biri haline gelen Mozaik AVM, içerisinde bulunan süpermarket, mağazalar, restoranlar, eğlence alanları, sinema salonları ve Şanlıurfa Belediyesi’ne ait nikah, sergi ve konferans salonu ile kentin neredeyse tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında sunuyor. Güneydoğu’nun en büyük çocuk oyun alanı olan Playland da yine Mozaik AVM’de yer alıyor. YÜZDE 92 DOLULUK ORANI Alışveriş merkezinin üst katlarında, Playland oyun alanının yanı sıra 5 salonlu Beyoğlu Sinemaları ve bowling salonu da yer alıyor. Toplam kiralanabilir alanda yüzde 92’ye ulaşan doluluk oranı, Mozaik Alışveriş Merkezi’nin küresel ekonomik kriz anında bile bölgeye sağladığı Katma değeri ortaya koyuyor. Park Yapı İşletmecilik A.Ş, yaptığı tüketici eğilimlerine uygun olan işletmeli AVM’nin bünyesine katarak büyümesini sürdürüyor. İLKLERİ SUNUYOR Birçok markanın Şanlıurfa’ya ilk kez geldiğini kaydeden Abuzer Taşçı, Mayıs ayı içerisinde açılan MOL mağazasının Şanlıurfa’da bir ilk olarak kadınlar ve erkekler için alışveriş anlayışına farklı alternatifler sunarken, açılışta yapılan indirimler ve Eylem’in sahne performansının da yoğun bir ilgiyle karşılaştığını söyledi. Eğlence anlayışına da yeni bir boyut kazandırdıklarını söyleyen Taşçı, AVM’yi en çok çocukların beğendiğini ifade etti. BABALARA SATRANÇ TURNUVASI Bugüne kadar pek çok sanatçıyı ilk kez Şanlıurfalılarla buluşturan Mozaik AVM’de, Levent Kırca, Soner Arıca, Nazan Şoray, Abdullah Şahin, Eylem, Gülay, Aysu Baceoğlu, Mehmet Ali Alabora ve Onur Akın gibi birçok sanatçı ağırlanırken, tiyatro gösterileri, imza günleri ve konserler düzenlendi. Mozaik Alışveriş Merkezi’nde, bu ay içinde de Babalar Günü nedeniyle babalar ve çocuklarının katılacağı bir de satranç turnuvası düzenlenecek ANAHTAR KELİME MOZAİK Hedeflerini halkın bütün ihtiyaçlarını karşılayarak, huzur ve güven içinde alışveriş yapma imkânı sunmak olarak belirleyen Mozaik AVM, aynı zamanda tüketicilerin değişen beklentilerini karşılayacak pazarlama faaliyetlerini de belirleyerek yeni planlamalar yapıyor. Taşçı, “Anahtar kelime Mozaik’ten yola çıkarak hedefimizi, dönüşümü hem halka hem de ekibimize pozitif anlamda kazandırmayı arzuluyoruz” diyerek hizmet politikalarını açıkladı.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Mozaik, Şanlıurfa'nın, Yüz, Akı,
Yorumlar
Haber Yazılımı