KIZILAY'A KAN BAĞIŞI
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
KIZILAY'A KAN BAĞIŞI
DÜNYA Haberi
KIZILAY'A KAN BAĞIŞI

SANLIURFA - ŞUTİM Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Derneği ile Şanlıurfa Belediyesi Hal Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen kan bağışında kan vermek amacıyla sıraya giren esnaf, işlerinin yoğunluğu dolayısıyla çok sık kan veremediklerini belirterek, Şanlıurfa Kızılay Kan Merkezi ekiplerinin ŞUTİM'e gelmesini fırsat bilerek kan bağışında bulunduklarını söylediler.
ŞUTİM Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Derneği olarak kan bağışı faaliyetini geleneksel hale getirmeyi planladıklarını ifade eden Dernek Başkanı Faruk Akbaş, "Kaynağı sadece insan olan kanın, yeterli derecede bulunamaması bizleri de üzüyor. Bu amaçla insanlara faydalı olmak için ŞUTİM esnafımızla birlikte kan verme kampanyasına katılmayı kararlaştırdık. Sağlık açısından da kan vermenin iyi olduğunu biliyoruz. Hem sağlık bulmak hem de kan bağışı yaparak sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluyoruz.
ŞUTİM esnafımızın bu kampanyaya ilgisi bizleri memnun etti. Bugün yaptığımız kan bağışını ileride de sürdürmeyi düşünüyoruz" dedi.
Esnafın rahat bir şekilde kan vermesi için Kızılay yetkilileri ile birlikte her türlü ayrıntıyı düşündüklerine işaret eden Akbaş, "Kampanya çerçevesinde önümüzdeki Perşembe günü de kan vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Altun ise, STK'ların sosyal sorumluluk görevlerine dikkat çekerek, "Yıllardan bu yana savunduğumuz bir tezimiz var. Odaların görevi sadece evrak tanzim edip mühür basmak değildir. Bunun en güzel örneğini ŞUTİM Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Derneği düzenlediği kan bağışıyla ispatlamıştır. Ben dernek başkanı Faruk Akbaş'ı ve Şanlıurfa Belediyesi Hal Müdürü Halil Özen'i tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: KIZILAY'A, KAN, BAĞIŞI,
Yorumlar
Haber Yazılımı