Kıyakçılığın sonu ayakçılık oldu!
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Kıyakçılığın sonu ayakçılık oldu!
DÜNYA Haberi
Kıyakçılığın sonu ayakçılık oldu!

Başta İstanbul Emniyet Müdürü Celallattin Cerrah olmak üzere bir çok ismin sürpriz şekilde atama yapılması kafalarda bazı soru işaretlerine yol açtı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, " Laf söylettirmem" dediği İstanbul Emniyet Müdürü Celattin Cerrah, Osmaniye'ye adeta sürgüne gönderilirken, AKP'ye yakınlığıyla bilinen Şanlurfa Valisi Yusuf Yavaşcan'ın ise merkeze alınması bir çok soru işaretini de beraberinde getirdi. 

29 Mart yerel seçimleri öncesi AKP'nin Şanlıurfa'da başarılı olması için adeta bir parti yöneticisi gibi çalışan ve bu çalışmalarıyla da ulusal basına malzeme olan Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan'ın bu şok kararname ile merkeze alınması kamuoyu tarafndan çok tartışılacağa benziyor...

29 Mart seçimlerinde AKP'den aday gösterilmeyince Başbakan Erdoğan'ın karşısına 'ceket' söylemiyle bağımız aday olarak çıkan Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba seçim süresince, " Ya bu vali gidecek, ya gidecek" diye açıkalamalar yapmış, miting meydanlarında " Seçimi kazanırsam bu valiyi merkeze aldıracağım" diye propaganda yapmıştı.

İmzalanan bu kararname ile bir yerde Başkan Fakıbaba'ya jest yapılırcasına Vali Yavaşcan'ın merkeze alınması, " Fakıbaba AKP'ye geri mi dönüyor?" sorularına yol açtı.

EMNİYETİ BASAN VEKİLİ AKLAMIŞTI!


29 Mart yerel seçimleri öncesinde tefeci yakınları için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nü basan ve tefecilerle birlikte ele geçirilen bir silaha el koyan Milletvekili Ramazan Başak'ın bu olayını örtbas etmesiyle de gündeme gelen Vali Yavaşcan, AKP'nin temayül yoklamasına katılarak da büyük tartışma yaratmıştı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Kıyakçılığın, sonu, ayakçılık, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı