KARNE DAĞITIM TÖRENİ
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
KARNE DAĞITIM TÖRENİ
DÜNYA Haberi
KARNE DAĞITIM TÖRENİ

Karne dağıtım törenine Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Osman Gazi Lisesi’nden mezun olan öğrenciler karne ve diplomalarını Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin’in elinden alırken duygulu anlar yaşandı.

Osman Gazi İlköğretim Okulu’nda yapılan törende de benzer görüntüler yaşanırken; ilk defa karne alan öğrencilerin heyecanları gözden kaçmadı.

Osman Gazi Lisesi okul birincisi Yekbun Sığırcı’ya ve okulda en çok kitap okuyan Zühra Elveren’e, Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin kitap hediye etti.

            Törende basın mensuplarına bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin şunları söyledi: “İl geneli itibariyle 400 bin öğrencimiz bu gün karneleri almış oldular. Benim özellikle iletmem gereken çok önemli bir konu: Gerçekten öğretmen arkadaşlarımız, okul yönetici arkadaşlarımız, fedakerane bir gayret ortaya koydular. Kayda değer bir olay olmadan eğitim öğretim sezonunun kapanması bizim için çok önemli. Çok güzel çalışmalar oldu. Bu arada emeği geçen, bütün çalışmalarımıza destek veren herkese ben teşekkür etmek istiyorum. İnşallah yaz tatilini de doğru değerlendireceğiz. Önümüzdeki yılın hazırlıklarına ilişkin. Şanlıurfa’mızda iyi ve güzel şeylerin olması için hep birlikte elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Osman Gazi Lisesi Müdürü İsmail Uğur Hatipoğlu ise şunları söyledi: “Bugün öğrencilerimizin bir yıl boyunca ektiklerini biçme günü. Bugün şu ana kadar yapılanlarla yapılmayanları değerlendirme günü ve bazı bitişlerin başlangıca dönüştüğü an. Mutluluğu ve hüznü bir arada yaşıyorum. Çünkü 12. sınıflarımızı mezun ederken evlatlarını gelin eden bir baba gibi hissediyorum kendimi. Aynı zamanda okula yeni gelecek öğrencilerini dört gözle bekleyen bir ev sahibi gibiyim.

Hepimiz bunu çok iyi biliyoruz ki, en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Biz de bunu ilke edinip yola çıktık ve şükürler olsun ki okulumuzda çalışan tüm personelimizin sayesinde 2007 yılından bu yana okulumuzda herhangi bir disiplin olayı yaşanmamıştır. Bunun yanında okulumuzda her türlü sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere de büyük önem verilmekte olup, öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal yaşantılarının da geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Okulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında 5000’i aşkın kitabı olan bir kütüphane açılmış ve öğrencilerimizin kitap okumaları için gerekli çalışmalar yapılmıştır” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: KARNE, DAĞITIM, TÖRENİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı