KARAKÖPRÜLÜ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Haber
15 Şubat 2020 - Cumartesi 11:58
 
KARAKÖPRÜLÜ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
KÜLTÜR Haberi
KARAKÖPRÜLÜ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Karaköprü Belediyesi’nin Kültür ve Sanat etkinlikleri sürüyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Alis Harikalar Diyarında adlı oyun, çocukların büyük beğenisini topladı.

Akpiyar Mahallesindeki YASEM Konferans Salonunda 2 seans olarak gerçekleştirilen tiyatro gösterimine Çocuklar ve aileler yoğun ilgi gösterdi. Alis’in doğa ile buluşmasını konu alan müzikli tiyatro gösteriminde çocuklar oyuncular eşlik ederek gönüllerince eğlendiler.


Bu tür etkinlikleri yaptığı için çocuklar ve aileler Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ederken, etkinliklerin sürmesini istediler. Çocukların oldukça keyifli ve mutlu zaman geçirdiği Alis Harikalar Diyarında adlı oyunun sonunda oyuncular çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.


OYUNUN KONUSU

 “Alis Harikalar Diyarında” müzikal çocuk oyununun konusu işi şu şekilde: “ Alis, zeki, şirin ve oyun oynamayı çok seven bir çocuk. Bir gün ablası ile piknik yapmaya giderler. Ablası piknik sepetini unuttuklarını fark eder, Alis'e beklemesini söyler ve orada bırakır. Alis, ablasını beklerken yerde bir elma görür ve yer. Sonra konuşan bir tavşan görür, meraklı Alis, tavşanın peşinden gider ve Alis Harikalar Diyarına geçer. Tavşan ve arkadaşlarıyla oyunlar oynar ve çok güzel vakit geçirirler"

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: KARAKÖPRÜLÜ, ÇOCUKLAR, GÖNÜLLERİNCE, EĞLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı