Karaköprü’de katliam! Hem kesiliyor hem kuruyor
Haber
17 Eylül 2021 - Cuma 15:46
 
Karaköprü’de katliam! Hem kesiliyor hem kuruyor
Karaköprü’ye bağlı Şenevler Mahallesi sakinleri, kaldırıma ekili olan akasya ağaçlarının çoğunun kökünden kesilmesine ve ekili ağaçların sulanmadıkları için kurumaya başlamasına tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Karaköprü’de katliam! Hem kesiliyor hem kuruyor

Şanlıurfa’nın merkez Karaköprü ilçesine bağlı Şenevler Mahallesi’nde kaldırıma ekili olan çok sayıda akasya ağacı kökünden kesildi. Yaklaşık 10 yıllık ömüre sahip olan ağaçların kesilmesine mahalle sakinlerine tepki gösterdi. Bir yandan ağaçlar kesilirken diğer yandan yol kenarındaki çok sayıda ağaç sulanmadıkları için kurumaya başladı. Yol kenarındaki ağaçların kesilmesinden dolayı yoldaki gölgeliklerinden de olan vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdı.

 

YÜREKLERİ SIZLATTI!

 

Vatandaşlar tarafından kaydedilen görüntülerde kesilen birçok ağacın yeniden filiz vermeye başladığı görülürken yol kenarındaki ağaçların kökten kesilmesi yürekleri sızlattı. Yetkililerden yol kenarındaki alanlara tekrardan ağaç ekilmesini isteyen mahalle sakinleri, Şanlıurfa’nın ağaç sayısında Türkiye’de en son sırada olmasına rağmen mevcut ekili ağaçlara bakım yapılmamasına tepki gösterdi.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Karaköprü’de, katliam!, Hem, kesiliyor, hem, kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı