Karakeçililer Derneği'nden Konferans
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Karakeçililer Derneği'nden Konferans
DÜNYA Haberi
Karakeçililer Derneği'nden Konferans

ŞANLIURFA -  Faaliyet gösteren Karakeçililer Derneği’nce dernek binasında ‘insan ilişkileri’ konusunda konferans verildi.
Dernek yönetimi tarafından insanlar arasındaki sosyal iletişimi güçlendirmek ve diyalogu artırmak amacıyla Harran Üniversitesi Radyo-Tv Bölümü Öğretim Görevlisi Aziz İlgazi’nin katılımıyla ‘İnsan İlişkileri’ konusunda konferans verildi.
Şair yazar ve dernek üyelerinin de katıldığı konferansta konuşan İlgazi “İnsan ilişkilerinin zayıf olduğu, iletişimin kopuk olduğu, insanların bir birini anlamadığı noktada sonuç vahim olur. Etkin olmayan ilişkilerin, iletişimlerin bir sonucunu Mardin’de görebiliriz. İletişimin insanlar arasında neye yaradığına dikkat çekilmesi gerekmektedir” dedi.
Şanlıurfa Karakeçililer Derneği Başkanı M. Reşit Akıl ise katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Bu tür konferansların 15 günde bir akademisyenlerin katılımıyla sürdürüleceğini belirten Dernek Başkanı M. Reşit Akıl “Düzenlenen konferans ile akrabalarımızın kamu kurum ve kurullarında işlerini takip ettikleri sırada devlet memurlarıyla iletişimleri veyahut da kendi aralarındaki iletişimlerini güçlü tutmaya çalışıyoruz” dedi. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Karakeçililer, Derneği'nden, Konferans,
Yorumlar
Haber Yazılımı