Kamyonlar Şehir içinden Geçmesin
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Kamyonlar Şehir içinden Geçmesin
DÜNYA Haberi
Kamyonlar Şehir içinden Geçmesin

Vilayet İl Trafik komisyonuna dilekçe veren Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şube başkanı Misbah Hicri, Organize Sanayi bölgesindeki Otoyol kavşağını kullanmayıp, şehir içinden geçen kamyonların kazalara neden olduğunu dile getirerek "Akabe mevkiinden başlayıp Sırrın Mahallesi ile uzayıp giden İpek Yolu da geçen ağır yük vasıtaları sayısız trafik kazası ve çevre kirliliği ile Urfa halkını rahatsız etmektedir.

            Araçların şehir içinde geçmemesi için alınan il trafik komisyonu kararına itiraz eden Evran Sanayi Sitesi esnafının “otobana bağlı yolları olmaması” dolaysıyla otobandan geçen vasıtaların sanayi esnafına uğramaması sanayi esnafının işlerini menfi yönden etkilemiş olması bizim içinde üzüntü vericidir. Dolaysıyla haklılıkları makul karşılanmaktadır.

            Ancak gündüz şehir içi yolunu kullanan büyük araçların, kamyonların tankerlerin gece şehir içinden geçmesine bir anlam verilmemektedir. Şehir içinde geçişleri çevre sakinlerine rahatsızlıktan başka bir şey değildir. 

Çevre yolumuz olmasına rağmen çevre yolunu kullanmayıp geceleri keyfiyetlerini kullanarak şehir içinden geçmeleri çevre sakinlerince uygun karşılanmamaktadır. Bu geçiş sırasında havaların sıcak olmasından dolayı yol kenarında ki binaların balkonlarında uyumaya çalışan Urfa halkını rahatsız etmektedirler.

Vakfımıza başvuran çevre sakinlerinin önerilerini dikkate alınması vakfımızın şehircilik anlayışının bir görevidir. Önerimiz. Toplumsal huzuru aradığımız bir zamandayız. Sanayi esnafında mağdur edilmemesi için sadece geceleri bu tırların, ağır yük vasıtalarının çevre yollarından otobana geçmelerini sağlanmasıdır." dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Kamyonlar, Şehir, içinden, Geçmesin,
Yorumlar
Haber Yazılımı