KADIN KOLLARI BABALARI UNUTMADI…
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
KADIN KOLLARI BABALARI UNUTMADI…
DÜNYA Haberi
KADIN KOLLARI BABALARI UNUTMADI…

Yaşlılar Yurdunda Kalan Babaların Elerini Öpen kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü Onlara Teker Teker Hediyeler Dağıttı…

KADIN KOLLARI BABALARI UNUTMADI

İ.Halil Kuş…

Ak PARTİ Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü ve Yönetim Kurulu Üyeleri Babalar Günü Dolaysıyla Şanlıurfa Huzurevinde kalan yaşlı insanları ziyaret ederek hediyeler dağıttı..Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Aysel Göncü Babalar Günü Mesajını Huzurevinde verdi” Anne, baba sevgisinin bir güne sığdırılmasının yeterli olmayacağını savunan Göncü, “insan, sevgisini sevdiklerine her zaman ifade edebilmeli” dedi. Baba olgusunun önemine değinen Göncü, mühim olanın bazı şeylerin değerini hayatta iken bilmenin daha kıymetli olduğunu vurguladı.

BABALARIN DEGERİ BİLİNMELİ…

Göncü, Babalar günü ile ilgili olarak huzurevinde verdiği mesajda, bu tür günlerin ticari kaygı ile basitleştirilmeye çalışıldığını ve bunun da bazı değerleri önemsizleştirebileceğini söyledi. İnsanın hayatta iken bazı şeylerin değerini bilmesi gerektiğini savunan Aysel Göncü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sadece baba sevgisi değil. Baktığımız zaman, anne sevgisini anneler günü, sevgiliye duyulan sevgiyi, sevgililer günü olarak kutluyoruz. Artık o kadar sulandırılmaya başlandı ki bu günler, sanki ticari bir amaç güdüyormuş gibi hissettirilmeye başlandı. Başlatılan kampanyalar, indirimler ve bu tarz tutumlar neticesinde, ön plana çıkan ürünler olurken, anne, baba veya sevgililer ikinci planda yer alamaya başlar oldu. Burada araç amacın önüne geçmiştir. Oysa ki vurgu yapılması gereken husus baba sevgisidir, anne sevgisidir.” Babaların haklarının ödenemez olduğuna dikkat çeken Göncü, evlat sahibi olmanın farklı bir durum olduğunu ifade etti.

“Babalık müessesi, kutsal bir hadisedir”

 Babalığın farklı bir sorumluluğu olduğunu belirten Göncü açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Babalık müessesi, kutsal bir hadisedir. Dinimizde de anne ve babanın hakkı gerektiği şekil ve derecede vurgulanmıştır. Kıymet esasına göre, babalarımızın değerini bilmeliyiz. Zira onlar, yemezler yedirirler, içmez içirirler. Toplumuzda genel olarak babanın görevi, aileyi geçindirmektir. Baba böylesi bir sorumluluk altında iken, ailesine bakmaktadır. Bizler evlat olarak babalarımızın, annelerimizin ve tüm sevdiklerimizin değerini iyi bilmeliyiz. Onlar değil midir; bizleri bu güne kadar yetiştirip, büyüten? Onlara çok fazla borcumuz var. Onların hakkını ödeyemeyiz. Öbür taraftan baktığımız zaman; Bizlerde birer anne ve babayız. Çocuklarımıza, iyiyi, güzeli ve doğruyu öğretmeliyiz. Onlara sahip çıkmalı ve sahip çıkma olgusunu yerleştirmeliyiz. Bu bir sarmaldır. Evlatlar, babalarını, babalar da çocuklarının kıymetini iyi bilmeliler. Genel olarak, bu dünya da sevdiklerimizin değerini bilip onlara sahip çıkmalıyız. Bu vesile ile, tüm babaların bu özel gününü kutluyorum. Unutmayalım ki; anne, baba ve sevdiklerimiz, bir tek gün değil; her gün değerlidir bizim için.”dedi..

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: KADIN, KOLLARI, BABALARI, UNUTMADI…,
Yorumlar
Haber Yazılımı