İsrail'e büyük şok
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 00:18
 
İsrail'e büyük şok
DİĞER Haberi
İsrail'e büyük şok

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin, ülkenin İsrail sınırındaki Kuneytra Kapısı'nın denetimini ele geçirdiği bildirildi. Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, ÖSO birliklerinin rejime bağlı güçlerle uzun süren çatışmalarının ardından Golan Tepeleri'ndeki Kuneytra Sınır Kapısı'nın kontrolünü sağladığı belirtildi.

Bölgede ÖSO ile Esad güçleri arasında şiddetli çatışmaların devam ettiği aktarılan açıklamada, ÖSO'nun bölgede "Vaidu'l-hak" adı altında operasyonlar düzenleyerek, rejime ait çok sayıda kontrol noktasını ele geçirdiği, çatışmalarda onlarca rejim askerinin öldüğü kaydedildi.
Yerel aktivistlerden Esed el-Colani, yaptığı açıklamada, ÖSO birliklerinin Golan Tepeleri'ndeki sınır hattının tamamında kontrolü sağladığını, rejime bağlı savaş uçaklarının ise muhaliflerin bulunduğu yerleri bombaladığını söyledi. Kuneytra Sınır Kapısı'nın daha önce rejim destekçisi Hizbullah milislerinin elinde olduğunu hatırlatan Colani, Şam yönetimine bağlı güçlerin Golan'da fazla bir etkisinin kalmadığını ifade ederek, "Muhalifler, bölgede geniş çaplı operasyonlar düzenleyerek rejim güçlerini bölgeden atmak istiyor" dedi.

Silahlı muhaliflerin bölgede çok sayıda köy ve bazı beldelerin de denetimini sağladığını ifade eden Colani, çatışmaların sürdüğünü kaydetti.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: İsrail'e, büyük, şok,
Yorumlar
Haber Yazılımı