İlköğretim Ve Ortaöğretim Okulları Arası Şiir Yarışması
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
İlköğretim Ve Ortaöğretim Okulları Arası Şiir Yarışması
DÜNYA Haberi
İlköğretim Ve Ortaöğretim Okulları Arası Şiir Yarışması

2008–2009 Eğitim Öğretim yılı Milli Eğitim Müdürlüğü faaliyet programında yer alan ilköğretim ve ortaöğretim okulları arası şiir yarışması dün akşam Mozaik Alışveriş Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle yapıldı.

               

İlköğretim okulları kategorisinde birinci olan Yenişehir İlköğretim Okulu’ndan Betül Amasyalı’ya ile ortaöğretim okulları kategorisinde birinci olan Şanlıurfa ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nden Serkan Baltacı’ya ödüllerini M.E.B. Yurtdışı Eğitimi Genel Müdürü Hasan Kaplan verdi.

Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin şunları söyledi: “Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kültürel faaliyetleri öğrencilerimiz için gerçekten önemsiyoruz. Çocukların kimliğini, kişiliğini bulmasında bu faaliyetlerin ne derecede önemli olduğunu yaşayarak görmek önemli bir olay. Belki bu çocukların geleceğe taşıyacakları en güzel hatıra bunlardır. O yüzden bunlara destek olmamız lazım. Bugün şiirle bizleri buluşturdular. Kendileri belki birçoğu şiirle yeni tanıştılar” dedi.

Şiir yarışmasına, Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan’ın eşi Ayla Yavaşcan, M.E.B. Yurtdışı Eğitimi Genel Müdürü Hasan Kaplan, M.E.B. Proje Koordinasyon Dairesi Başkanı Mahmut Tuncel, Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: İlköğretim, Ve, Ortaöğretim, Okulları, Arası, Şiir, Yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı