İl Başkanı Ağzıyla Konuştu
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
İl Başkanı Ağzıyla Konuştu
DÜNYA Haberi
İl Başkanı Ağzıyla Konuştu

Daha önce siyasete atılmak için çeşitli hamlelerde bulunan Falih Aytar bugün Ak Parti il başkanı Mehmet Ekinci ile benzer bir açıklama yaptı. Mehmet Ekinci'nin "Adaylık için ismi geçenler 29 Mart'ta karşımızda duranlardır"  açıklamasının ardından Falih Aytar'da basın kuruluşlarına şöyle açıklama gönderdi. "14 Haziran 2009 tarihinde AK Parti Şanlıurfa kongresi yapılacaktır.
Muhtemelen tek listenin oylanacağı kongre öncesi kulislerde İl Başkanlığına adı geçen ilginç isimler ve güç birliklerine tanıklık etmekteyiz.

AK Parti adına hezimetle sonuçlanan malum bir yerel seçim sürecinden henüz çıkılmıştır. Bu seçimde doruğa çıkan iç ihanette imzası olanların şimdide teşkilat seçiminde kulis yaptıkları anlaşılmaktadır.

Kamuoyunda yoğun olarak özellikle belli isimler gündeme taşınarak AK Parti Genel Merkezi etki altına alınmaya çalışılmaktadır.
Şu bir gerçektir ki, kasıtlı olarak gündemde tutulmaya çalışılan malum isimler partiyi rutin işlevine oturtmaya ve Genel Seçime hazırlamaya yeterli düzeyde değillerdir.

Bu, AK Parti için 29 Mart’tan sonraki ikinci büyük tuzaktır.

Sayın R.Tayyip Erdoğan partisini korumak adına bu oyunu görmelidir.
Zira hiçbir iktidar partisi bir İl’de bir yerel, bir genel seçim yenilgisini taşıyamaz. Bu nedenlerle teşkilat çatısı taltif edilenlere göre değil, ilkelere göre kurgulanmalıdır.
Görülmüştür ki, yetkinlere göre şekillendirilen teşkilat kurumsal değil, kişisel çıkarlara hizmet etmektedir.
Bunu önlemenin tek yolu kurumsal kimliği egemen kılmaktır."

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: İl, Başkanı, Ağzıyla, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı